Wpis z mikrobloga

Jest kilka rodzajów nylonu - PA12 PA6 PA66 itd. Szukam takiego, który byłby w miarę łatwy w druku tj. nie wymagał dużych temperatur stołu/dyszy (czy da się drukować z teflonem czy tylko full metal) i jakieś wymyślnej monitorowanej komory. Czy któryś producent oferuje coś w miarę prostego w druku? #druk3d
  • 3
Ja ostatnio drukowałem z próbek nylonu od DD (jeszcze nie weszło do produkcji ale ktoś już w Polsce robi z tego granulatu) i spełniał twoje wymagania jedyny problem to jakbyś chciał drukować na stole bez raftu dłuższy element to już będziesz musiał powalczyć z przyczepnością. Idzie drukować z rurką teflonową. Co do zamkniętej komory to u mnie tę rolę pełni ręcznik i daje radę (zaleta skrzynkowej konstrukcji):P
@kretu: No na razie jeszcze nie widzę nigdzie nylonu do DD więc nie mogę potestować. Co do komory to niestety mam koślawego cartesiana i nic na niego nie mogę za bardzo narzucić bo mi się w śruby/paski powkręca. I tak pewnie będę próbował z kartonami po taniości ale może da się jednak bez. Mam dosłownie kilka elementów do druku i budowa komory z prawdziwego zdarzenia trochę mija się z celem. Hotend