Wpis z mikrobloga

W 2018 roku taki napis jest oderwany od rzeczywistości, jakby smartfony były czymś złym.


@Nova24: nie są złe, natomiast ludzie (wliczając niestety w to mnie) zdecydowanie za dużo siedzą w internecie
@Nova24: chodzi o to, aby przez nieuwagę nie wleźć na przejście bez zachowania ostrożności na przykład bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Na tym skrzyżowaniu w szczycie bardzo często pojazdy zjeżdżają gdy dla pieszych pali się już zielone światło. Zdarzyło mi się kiedyś 'zatrzymywać' dziewczynę, która już chciała ruszać z powodu zielonego światła, ale jeszcze jechał samochód. Nie gapiła się w telefon, po prostu spojrzała na światła i nie rozejrzała się.

@Szrlh:
@Szrlh: to ma być argument za tym, że wypadki z udziałem pieszych to marginalny problem? Ja niestety miałem okazję widzieć. Niespecjalnie przyjemne doświadczenie.
@eloar: Cos podobnego lokuja teraz jako ostrzezenia przy niemieckich autostradach. Zdjecie smartfona z rozbitym ekranem, ale wciaz widoczna tapeta z kobieta i jej corka (jako rodzina kierowcy) z podpisem znaczacym mniej wiecej: pac, pac, TRUP (tap, tap, TOT). Musze powiedziec, ze calkiem sugestywne.
@Vielokont: masz może gdzieś jakieś zdjęcie? opis brzmi fajnie, ale na jego podstawie nie jestem w stanie znaleźć, a niemieckiego praktycznie nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@eloar: Bardzo dobry pomysł. Wracając do domu przejeżdzam autem w okolicy osiedla studenckiego. Ilość osób, które mają te dwadzieścia pare lat i powinny być ogarnięte, a przechodzą przez pasy w ogóle bez patrzenia na boki, tylko w telefon, jest porażająca. Przejście dla pieszych bez świateł.