Wpis z mikrobloga

Skoro byt idealny istnieć nie może w tym niedoskonałym świecie materialnym, to nieistnienie jest doskonalsze od istnienia. Najdoskonalsze byty jakie można sobie wyobrazić to takie, które nie istnieją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#filozofia #antynatalizm

  • 34
  • Odpowiedz
Najdoskonalsze byty jakie można sobie wyobrazić to takie, które nie istnieją.


@EmbraceTheEndlessVoid: lub koegzystują obok nas, lecz ich nie dostrzegamy z powodu ułomnej percepcji. Upływ czasu chociażby... liczymy godziny, dni i lata jak te małpy, a w rzeczywistości może być to jedynie nasza ułomna interpretacja przeskoku elektronów z orbity na orbitę.
  • Odpowiedz
@efilista: haha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w sumie utrzymanie życia kosztuje śmierć innych istot, nie żywimy się kamieniami tylko innym życiem, pożeramy rośliny i zwierzęta by dalej żyć, stąd się bierze energia do życia, ze śmierci innych, czy zatem życie może być dobre?

efilizm zawsze spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Skoro byt idealny istnieć nie może w tym niedoskonałym świecie materialnym, to nieistnienie jest doskonalsze od istnienia. Najdoskonalsze byty jakie można sobie wyobrazić to takie, które nie istnieją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@EmbraceTheEndlessVoid: BTW. Co to znaczy, że coś jest idealne, czy doskonałe?
  • Odpowiedz
nie pisałem, że doskonałość nie istnieje, tylko że nie istnieją rzeczy doskonałe

pojęcie istnieje, jednak nie da się go wcielić w rzeczywistość, zawsze pozostaje jedynie pomysłem


@EmbraceTheEndlessVoid: Jeśli kochanka mi mówi po seksie "jesteś doskonały", to znaczy, że ja nie istnieję?
  • Odpowiedz
@EmbraceTheEndlessVoid: Tylko, że definicja doskonałości jest wadliwa, bo nie wszystkiemu da się przypisać wszystkie zalety. Można powiedzieć, że człowiek, żeby być doskonałym, musi być moralnie doskonały, ale czy to tyczy się też np. planety? Ona nie może być doskonała?
  • Odpowiedz
@Murarius: wtedy po prostu nie ma racji, chyba, że zwyczajnie używa tego słowa w swoim kontekście zgodnie z j. polskim i jest to poprawne tak jak powiedzenie "jesteś najlepszy", wiadomo że nie najlepszy na świecie dosłownie, ale udało ci się, to jest sposób pogratulowania komuś

prawie każda matka usłyszała, że jest najlepszą mamą na świecie, jednak najlepsza może być tylko jedna, think about it
  • Odpowiedz
Skoro byt idealny istnieć nie może w tym niedoskonałym świecie materialnym, to nieistnienie jest doskonalsze od istnienia.


@EmbraceTheEndlessVoid: Nie wiem dlaczego druga część zdania miałaby wynikać z pierwszej. Nawet jeśli z góry przyjmiemy, że jest prawdziwa. Nieistnienie nie ma żadnych właściwości. To tak jakby powiedzieć, że Usain Bolt jest gorszym biegaczem od faceta bez nóg. Bo tamten w ogóle nie potrafi biegać.
  • Odpowiedz