Wpis z mikrobloga

Eksperci, proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki xD
Na skrzyżowaniu Legnicka-Rysia/Małopanewska ludzie masowo zawracają, lecąc na kolizję z pieszymi po drugiej stronie Legnickiej. Zdarzyło mi się 2 razy, że kierowca się w cholerę spieszył i ledwo wyhamował przede mną kiedy miałem zielone światło na przejściu dla pieszych.

Kierowcy zawracający mają sygnalizator S-3, który sugeruje, że nie mogą zawrócić, również namalowane pasy (pomiędzy jezdniami dwóch stron legnickiej) sugerują tor jazdy - na wprost w Małopanewską, z brakiem możliwości zawrotu bez wykonania skrętu o 90 stopni. Ale - przed światłami mamy znak poziomy P8b, przy którym zawracanie jest zezwolone.

Czy zawracanie w takim razie na tym skrzyżowaniu jest zezwolone?

#wroclaw #ruchdrogowy #kiciochpyta #prawojazdy - bo oni lubią rozkminiać takie przypadki xD
Reepo - Eksperci, proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki xD
Na skrzyżowaniu Legnicka-R...

źródło: comment_PS3KhjIGYRRuehqKqB1OWf9MV0V8b1rz.jpg

Pobierz

Czy zawracanie jest zezwolone w takiej sytuacji

  • Tak 11.8% (13)
  • Nie 75.5% (83)
  • Nie mam pojęcia, odbierzcie moje prawo jazdy xD 12.7% (14)

Oddanych głosów: 110

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reepo: Dokładnie. Polecam również kopanie po masce (przypominam, że chodzi o łamiących przepisy i zagrażających pieszym). Ale lepiej w zanadrzu mieć coś do obrony, jakąś gazrurkę czy gaz pieprzowy :D
  • Odpowiedz
@Wozyack: może czas zacząć chodzić z kamerką xD Jeszcze jedno miejsce jest w cholerę niebezpieczne - przed Magnolią, ludzie wjeżdżają na czerwonym, nie ma marginesu jeśli chodzi o światło zielone dla pieszych i dziewczyna prawie by wylądowała na masce. I to nie jeden samochód jedzie tam na czerwonym, tam przejeżdża najczęściej 3-4 samochodów xd A policja wlepia mandaty pieszym na ostatnim przejściu przed Magnolią, gdzie nie jest aż tak niebezpiecznie
Reepo - @Wozyack: może czas zacząć chodzić z kamerką xD Jeszcze jedno miejsce jest w ...

źródło: comment_oYbUIcZU6sROMxqhq8cylRPNKYajPkRw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
to nie jeden samochód jedzie tam na czerwonym, tam przejeżdża najczęściej 3-4 samochodów xd


@Reepo: To jest charakterystyczne dla całego Wrocławia. Jadą na tzw. późnym pomarańczowym :D Kilka razy jak zatrzymywałem się na pomarańczowym, bo nie było problemów z wyhamowaniem, to mnie kierwocy strąbili, bo można było jeszcze jechać xD W innych miastach bardzo rzadko coś takiego widzę, tutaj jest to nagminne.
  • Odpowiedz
  • 0
Tam można zawracać, jest nawet znak przy sygnalizatorze. Ale masz obowiązek jak przy każdym skręcie ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
  • Odpowiedz
@Reepo: tak. przy sygnalizacji masz znak F czyli kierunek pasa ruchy. C-4 to jest nakaz jazdy w danym kierunku. Niby to samo, bo obydwa znaki mówią Ci w którą stronę możesz jechać. Mimo wszystko zawrcanie jest zabronione.
  • Odpowiedz