Wpis z mikrobloga

Eksperci, proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki xD
Na skrzyżowaniu Legnicka-Rysia/Małopanewska ludzie masowo zawracają, lecąc na kolizję z pieszymi po drugiej stronie Legnickiej. Zdarzyło mi się 2 razy, że kierowca się w cholerę spieszył i ledwo wyhamował przede mną kiedy miałem zielone światło na przejściu dla pieszych.

Kierowcy zawracający mają sygnalizator S-3, który sugeruje, że nie mogą zawrócić, również namalowane pasy (pomiędzy jezdniami dwóch stron legnickiej) sugerują tor jazdy - na wprost w Małopanewską, z brakiem możliwości zawrotu bez wykonania skrętu o 90 stopni. Ale - przed światłami mamy znak poziomy P8b, przy którym zawracanie jest zezwolone.

Czy zawracanie w takim razie na tym skrzyżowaniu jest zezwolone?

#wroclaw #ruchdrogowy #kiciochpyta #prawojazdy - bo oni lubią rozkminiać takie przypadki xD
Reepo - Eksperci, proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki xD
Na skrzyżowaniu Legnicka-R...

źródło: comment_PS3KhjIGYRRuehqKqB1OWf9MV0V8b1rz.jpg

Pobierz

Czy zawracanie jest zezwolone w takiej sytuacji

  • Tak 11.8% (13)
  • Nie 75.5% (83)
  • Nie mam pojęcia, odbierzcie moje prawo jazdy xD 12.7% (14)

Oddanych głosów: 110

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patema: wiem, pisząc posta sprawdzałem to i domyślam się, że duża część wynika z tego, że ciężko być cały czas skupionym do tego stopnia, żeby przeanalizować znaki + a na mapie pokazuje, że można.

Chciałem gdzieś to zgłosić w google, ale nie widzę takiej możliwości. Najprościej jakby postawili znak zakazu zawracania, ale najwidoczniej uważają, że łatwiej jest jak teraz, albo jest ciche przyzwolenie na zawracanie (legnicka pod tym względem to
  • Odpowiedz