Wpis z mikrobloga

Byłem na filmie, w filmie absolutnie nic mnie nie zaskoczyło. Nie było absolutnie nic co by mogło zszokować Polaków bo to że księża to pedofile, w bidulach prowadzonych przez siostry zakonne jest horror, a biskupi kręcą lody na boku to raczej sprawa znana i oczywista każdemu Polakowi.

Za to warto zobaczyć jacy ludzie siedzieli na sali kinowej. Od ludzi którzy na oko mieli 18 po siwe babuńki ktorych nigdy bym się w kinie nie spodziewał. Może Polska zmieni się na lepsze.

PS. W całym filmie nie było ani jednego ataku na boga. Był szkalowany zresztą całkowicie słusznie kler.
#kler
  • 16
@KochanekAdmina Ja dodam jedynie od siebie, że wartościowana negatywnie była pewna część społeczności kleru, znaleźli się również księża myślący inaczej, którym za te "inne" procesy myślowe przyszło zapłacić wysoką cenę.
@KochanekAdmina: ja dzisiaj przechodząc pod kinem u siebie zauważyłem karteczkę z treścią, że bilety na "kler" wyprzedane i omawiały to 3 babcie, które mówiły jaka to szkoda bo jutro jedna z nich nie miała czasu iść
@KochanekAdmina: cieszę się z jednego, jeżeli film jest taki jak pierwsze recenzje, to trailery i zwiastuny tylko przysporzyły wyborców PiS przed wyborami samorządowymi; każda babcia z balkonikiem z przodu pójdzie postawić krzyżyk na PiS bo media opiniotwórcze uznały to za dobry oręż do walki z partią polityczną
@krne właśnie typie nie chodzi o jeden film tylko że coś co 20 lat temu było nie do pomyślenia czyli otwarta krytyka kościoła to dzisiaj nie dość że jest popularna to jeszcze łączy wszystkie grupy wiekowe. Kościół słabnie a ten film a raczej reakcja mafi w sutannach to jedna z setek cegiełek która kruszeje aż mur się rozpadnie a frekwencja na filmie i właściwie brak podziału wiekowego na sali wskazuje że wszystko
@krne to ty ironizujesz na temat poziomu życia ateizowanych społeczeństw, rządzących totalitarnie czy autorytarnie, to zapytałem, czy lepiej żyje się ludziom w społeczeństwach katolickich. To ty masz jakieś projekcje, nie ja
@krne

#!$%@?, nowa moda na bycie oczytanym, mądrym czy kim tam, bo wpadł i zadał głupie pytanko, a ty się chłopie tłumacz, bo jak nie wytłumaczysz, to pytający wyjdzie na inteligenta, a ty na durnia xD

W takie gierki graj sobie z ludźmi ci podobnymi.

Szatan szepcze ci do ucha takie pytania? xD


Coś mówisz o próbie obrazy, typie błagam, na stronie ze śmiesznymi obrazkami pienisz się jakbyś co najmniej w sejmie