Wpis z mikrobloga

  • 13
#prawojazdy oblalem. Spoko zdarza się, nie przejmuje się zbytnio. Wyszło mi zbyt dużo błędów, w większości to są małe nie dociagniecia ale jeden błąd o którym mi powiedział egzaminator mnie nurtuje ponieważ wydaje mi się ze dobrze zrobiłem. Chodzi o znak z lamanyn pierwszeństwem.
Droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo. Droga podporządkowana idzie prosto. Dostaje polecenie jechać na wprost czyli muszę zmienić oś(tak sie chyba mówi?) jezdni. Włączam kierunkowskaz w lewo by zasygnalizowac że jadę prosto, ponieważ gdybym miał kogoś z przodu od drogi podporządkowanej to brak kierunkowskazów mógłby z mojej strony sygnalizowac że jadę zgodnie z kierunkiem jazdy czyli droga główna. W każdym razie chyba rozumiecie o czym mówię. Pytanie. Czy jadąc na wprost na skrzyżowaniu takim jak to powinienem dawać kierunkowskaz czy nie?
Poniewaz egzaminator powiedział mi że nie mogę dawać kierunkowskazu jeśli jadę prosto.
sprawa - #prawojazdy oblalem. Spoko zdarza się, nie przejmuje się zbytnio. Wyszło mi ...

źródło: comment_lfGK9WEdqvL8ZYNndOe01xAWJBzqexfE.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
  • 17
@sprawa od strony przepisów oczywiście #!$%@?łeś, ale generalnie w tej konkretnej ej sytuacji gdy nie ma drogi w lewo - moim zdaniem zrobiłeś dobrze. W sensie: inni kierowcy widza dokładnie co masz zamiar zrobić a nie zastanawiaja się czemu gość stanął...
Ogólnie pojęta kultura na drodze często nijak się ma do PORD.
  • Odpowiedz
@eragonn14: a gdzie ja napisałem że uważam to za słuszne? po prostu jeżdżę po drogach i widzę że nikt w takiej sytuacji kierunkowskazu nie daje, i chyba lepiej jakby OP wiedział jak wygląda jazda na prawdziwych drogach aby wiedzieć czego się spodziewać po takich właśnie januszach używających kierunkowskazów tak jak im to się podoba, a nie zgodnie z prawem
  • Odpowiedz
@Rachey: mówię o skrzyżowaniu, gdzie widać znak pierwszeństwa + znak pokazujący układ skrzyżowania, taki jak na zdjęciu opa albo z 4 drogami i drogą z pierwszeństwem skręcającą w lewo lub prawo
  • Odpowiedz
@sprawa: notabene ktoś dobrze dał dupy z oznakowaniem tego skrzyżowania. Znak przed zakrętem, gdzie w ogóle tego skrzyżowania jeszcze nie widać. 10/10
  • Odpowiedz
@sprawa: z tymi kierunkowskazami to jest takie #!$%@?. Kierunkowskaz włączam praktycznie tylko podczas zmiany pasa i jak skręcam, a za mną jadą samochody. Największy debilizm to włączanie kierunkowskazu w lewo podczas wjazdu na rondo xD od razu widać, ze ktoś dopiero co prawko dostał
  • Odpowiedz
  • 18
Się #!$%@? jakby conajmniej wyprzedzal na pasach. #!$%@?, popełnił błąd, przyznał się a tu wylew hejtu na gościa co ma za sobą 30h jazdy i popełnia nieznaczacy błąd. Zapomniał wół jak cieleciem był.
  • Odpowiedz