Wpis z mikrobloga

  • 13
#prawojazdy oblalem. Spoko zdarza się, nie przejmuje się zbytnio. Wyszło mi zbyt dużo błędów, w większości to są małe nie dociagniecia ale jeden błąd o którym mi powiedział egzaminator mnie nurtuje ponieważ wydaje mi się ze dobrze zrobiłem. Chodzi o znak z lamanyn pierwszeństwem.
Droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo. Droga podporządkowana idzie prosto. Dostaje polecenie jechać na wprost czyli muszę zmienić oś(tak sie chyba mówi?) jezdni. Włączam kierunkowskaz w lewo by zasygnalizowac że jadę prosto, ponieważ gdybym miał kogoś z przodu od drogi podporządkowanej to brak kierunkowskazów mógłby z mojej strony sygnalizowac że jadę zgodnie z kierunkiem jazdy czyli droga główna. W każdym razie chyba rozumiecie o czym mówię. Pytanie. Czy jadąc na wprost na skrzyżowaniu takim jak to powinienem dawać kierunkowskaz czy nie?
Poniewaz egzaminator powiedział mi że nie mogę dawać kierunkowskazu jeśli jadę prosto.
sprawa - #prawojazdy oblalem. Spoko zdarza się, nie przejmuje się zbytnio. Wyszło mi ...

źródło: comment_lfGK9WEdqvL8ZYNndOe01xAWJBzqexfE.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
Na rondzie nie da się skręcić w lewo - zawsze skręca się w prawo. Jedyna sytuacja kiedy można (chociaż nie powinno się) i pomaga włączenie kierunkowskazu w lewo przed rondem to rondo miniaturowe.


@eragonn14: może na jakichś małych, jednopasmowych rondach. Jak masz np. trzy pasy, to jak najbardziej powinieneś używać lewego kierunkowskazu, gdy wjeżdżasz na wewnętrzny pas takiego ronda... Kierunkowskaz włącza się również przy zmianie pasa ruchu, nie tylko przy
  • Odpowiedz
Nie zmieniłem kierunku jazdy ale zmieniłem pas ruchu - daję kierunkowskaz czy nie ?


@sprawa: a nie? Jak wyprzedzasz, to zmieniasz kierunek czy pas?

5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: No pas. Czyli dobrze zrobiłem i cała nagonka na mnie jest nie słuszna? Do kogo mogę napisać maila z oficjalnym zapytaniem o tą sytuację?
Do urzędu ruchu drogowego?
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik wyjeżdżając na rondo nie zmieniasz pasa ruchu. Jeśli już jestes na rondzje wielopasmowym to dopiero wtedy możesz zmienić pas. Wyjeżdżając na rondo nie.

@sprawa nie zmieniłeś pasa ruchu. Jechales ciagle tym samym pasem. Jadąc drogą z poerwszenstwem czyli skrecając w prawo tez byś nje zmienił pasa ruchu, ale zmienił byś kierunek jazdy, czyli wtedy jak najbardziej kierunkowskaz trzeba włączyć.
  • Odpowiedz
@sprawa: jeśli skręcasz w prawo - musisz dać kierunkowskaz w prawo i tu nie ma znaczenia czy droga wzdłuż której jedziesz ma czy nie ma pierwszeństwa przejazdu, więc jak jedziesz prosto to nie wrzucasz kierunku

zastanów się, a jakby tam w lewo jeszcze jedna droga była to jak byś sygnalizował skręt w lewo jeżeli chcesz sygnalizować, kierunkowskazem, że jedziesz prosto?
  • Odpowiedz
Na rondzie nie da się skręcić w lewo - zawsze skręca się w prawo.

wyjeżdżając na rondo nie zmieniasz pasa ruchu. Jeśli już jestes na rondzje wielopasmowym to dopiero wtedy możesz zmienić pas.


@eragonn14: widzisz różnicę w wypowiedziach? :-)
  • Odpowiedz
nie zmieniłeś pasa ruchu. Jechales ciagle tym samym pasem.


@eragonn14: poważnie? Czym się charakteryzuje pas ruchu? Może jakimiś liniami (jak je namalowano)? Jesteś pewien, że @sprawa nie przeciął pasa do jazdy w drugą stronę, a potem wjechał na kolejny pas do jazdy prosto na drodze podporządkowanej? Nie opuścił pasa ruchu głównej drogi? Dużo chipsów kupujesz? :-)

11. pas ruchu – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego
  • Odpowiedz
11. pas ruchu – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi;

@Nieszkodnik sam sobie odpowiedziales. Nie zmieniasz pasa bo jezdnia była jednopasmowa. Zmiana pasa ruchu wystepuje tylko gdy w jednym kierunku prowadza dwa pasy lub wiecej. Co do chipsów to chyba mniej niż ty.

widzisz różnicę w wypowiedziach? :-)


@Nieszkodnik wg ciebie zmiana pasa ruchu i skręt w lewo to
  • Odpowiedz
Zmiana pasa ruchu wystepuje tylko gdy w jednym kierunku prowadza dwa pasy lub wiecej.


@eragonn14: poważnie? A jak pas ruchu się rozdziela na dwa prowadzące w dwóch różnych kierunkach? Wtedy nie ma zmiany pasa ruchu? Brakuje ci zarówno wyobraźni jak i wiedzy...
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik pas ruchu nigdy sie nie rozdziela. Dochodzi nowy pas na który mozesz zjechać używając kierunkowskaza.

@Nieszkodnik nie ma czegoś takiego jak "z punktu widzenia kierunkowskazów" przepisy sa jasno ustalone.
Kierunkowskazow uzywasz w określonych przypadkach jak zmiana pasa czy zmiana kierunku. Przy wjezdzie na rondo czy jezdzie na wprost ani nie zmieniasz pasa ani kierunku.
  • Odpowiedz
Przy wjezdzie na rondo czy jezdzie na wprost ani nie zmieniasz pasa ani kierunku.


@eragonn14: przy jeździe na wprost jak najbardziej możesz zmieniać pasy ruchu. Masz chyba również problem z językiem polskim, nie tylko z UoRD...
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik przeciez to skrzyżowanie a nie rozdzielenie pasa ruchu :o tam nie zmieniasz pasa tylko zmieniasz kierunek jazdy! Oddaj prawo jazdy w najblizszym komisariacie bo strach jezdzic jak tacy ludzie mają uprawnienia.
  • Odpowiedz
do jakiego urzędu mógłbym się zwrócić z oficjalnym zapytaniem? Mailowo najlepiej. Wiesz może? To by rozwialo wątpliwości


@sprawa: Wydział Ruchu Drogowego jakiejś komendy policji. Znajdziesz w Google.
  • Odpowiedz