Wpis z mikrobloga

Przy odbieraniu walizki na lotnisku zauważyłem, że jest ona zniszczona (dziura). Złożyłem w domu reklamację online na stronach linii lotniczych. Miałem również osobne ubezpieczenie prywatne. Tam także zgłosiłem szkodę. Czy jest możliwość dostania odszkodowania jednocześnie z tych dwóch instytucji za jedną walizkę?

Ubezpieczyciel prywatny prosi mnie o zdjęcia uszkodzonej walizki oraz potwierdzenie zgłoszenia uszkodzeń do przewoźnika.
Z tego co czytam w sieci, prawdopodobnie nie można dostać odszkodowania z 2 firm za jedną szkodę majątkową?
Domyślam się, że jeśli wyślę informację do tej firmy, że zgłosiłem również szkodę do przewoźnika to stwierdzą żebym od nich domagał się odszkodowania. Linie lotnicze jak na razie nie dają żadnej odpowiedzi.

#ubezpieczenia #podroze #lotnictwo #prawo
uve444 - Przy odbieraniu walizki na lotnisku zauważyłem, że jest ona zniszczona (dziu...

źródło: comment_0xjkQvbKwHbVyStqBymYqcdf4vRGB9Ge.jpg

Pobierz
  • 9
Z tego co czytam w sieci, prawdopodobnie nie można dostać odszkodowania z 2 firm za jedną szkodę majątkową?


Nie można. Jak długo już czekasz na odpowiedź od przewoźnika? Zwykle po rozpatrzeniu roszczenia od razu wysyłają nową walizkę
@uve444 sam musisz zdecydować. Przede wszystkim tylko Ty wiesz co zawiera Twoja prywatna polisa i jakie ma limity. 4 dni? Wyluzuj, jeszcze mają dużo czasu na rozpatrzenie. Daj ludziom normalnie pracować.
@uve444 to zależy ;) Jedna moja koleżanka dostała wcześniej zapytanie jaki chce kolor i czy ten model walizki jej odpowiada (ale nie proponowali innego rozwiązania, czytaj gotówkowej likwidacji szkody). Drugiej od razu przesłali nowy plecak :) Obie były zadowolone, bo zależało im na nowej walizce/plecaku.
@uve444: Odszkodowanie powinieneś otrzymać od przewoźnika, bo do tego obliguje go prawo. Ubezpieczyciele standardowo nie pokrywają szkód, za które odpowiadają przewoźnicy
@uve444: Po pierwsze bagaż może zostać uszkodzony w różnych okolicznościach, nie zawsze będzie to z winy przewoźnika. Po drugie linie lotnicze zwykle wyłączają odpowiedzialność przewoźnika za cenne rzeczy wkładane do bagażu (np. biżuteria, sprzęt fotograficzny, sportowy). Za takie rzeczy można dostać odszkodowanie z ubezpieczenia turystycznego (o ile wybierze się taką polisę, która obejmuje taki sprzęt).