Wpis z mikrobloga

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w różnych miastach. Sprawdziłem, że w mojej Pile średnia cena za metr to około 4 700 zł i postanowiłem zobaczyć jak to wygląda w innych miastach. Narzędziem analitycznym był dla mnie serwis otodom, gdzie można segregować oferty po cenie za metr kwadratowy. A zatem wybierałem wszystkie mieszkania, segregowałem po cenie i wybierałem środkową kartę ofert. Jestę statystykię XD

Trochę repost z nocnej, ale z aktualizacją o kilka dodatkowych miast.

Sopot 13 300 zł za mkw
Zakopane 12 000 zł za mkw
Świnoujście 10 900 zł za mkw
Warszawa 9 000 zł za mkw
Gdynia 7 750 zł za mkw
Kraków 7 750 zł za mkw
Kołobrzeg 7 700 zł za mkw
Gdańsk 7 594 zł za mkw
Poznań 6 700 zł za mkw
Wrocław 6 622 zł za mkw
Katowice 5546 zł za mkw
Lublin 5 420 zł za mkw
Białystok 5 220 zł za mkw
Szczecin 5 190 zł za mkw
Łódź 5000 zł za mkw
Bydgoszcz 5 000 zł za mkw
Toruń 5000 zł za mkw
Piła 4 700 zł za mkw
Koszalin 4 380 zł za mkw
Gliwice 4328 zł za mkw
Suwałki 4 200 zł za mkw
Łomża 3 800 zł za mkw
Gorzów Wielkopolski 3 670 zł za mkw
Grudziądz 3 600 zł za mkw
Piotrków Trybunalski 3 500 zł za mkw
Szczecinek 3 300 zł za mkw
Jastrzębie Zdrój 2 350 zł za mkw
Kłodzko 2 350 zł za mkw
Nysa 3 250 zł za mkw
Ustrzyki Dolne 2 800 zł za mkw
Przemyśl 2 200 zł za mkw
Wodzisław Śląski 2 200 zł za mkw

To oznacza, że na przykład przeprowadzka ze sprzedażą mieszkania z drogiego, do taniego miasta do porównywalnego lokum, może pozwolić na pozostawienie w kieszeni sporych pieniędzy – zwłaszcza w przypadku Warszawy i Przemyśla. Może warto to Przemyśleć XD

Wpisujcie miasta! ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo rzecz jasna jest ich bardzo dużo, a już mi się więcej nie chciało.


#nieruchomosci #ciekawostki #miasta #warszawa #krakow #allegrostatystyka #polska #budownictwo #gospodarka #pieniadze #repostznocnej
pogop - Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w różnych miastach. Sprawdziłem, ż...

źródło: comment_ZnjoFWQHjKqNL2KBKvlp9L9B4WvR3Pxs.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@pogop: Spoko...

Tylko raz, że to są ceny ogłoszeń, a nie ceny transakcyjne, a to się może różnić znacznie. No ale jakąś tam tendencję pokazuje...

Dwa, co z porównania samych cen mieszkań? Nic z tego nie wynika. Oszczędność? Jaka oszczędność? Chyba, że chcesz wyłącznie mieszkać, bo masz z czego żyć nie pracując, to fajnie.

Dla mnie dużo ciekawsze byłoby zestawienie cen mieszkań z sytuacją na rynku pracy. Bo jestem przekonany, że
  • Odpowiedz
@pogop: Kupowałem w Gdańsku i się zgadza - w średniej dzielnicy (morena) najtańsze mieszkanie 6250pln bez miejsca parkingowego i piwnicy. Na 17 piętrze w tym samym budynku 9k/m :D
  • Odpowiedz
Zakopane 12 000 zł za mkw

@pogop: xD Górali to już do reszty #!$%@?ło xD


@kozaqwawa: weź pod uwagę, że w Zakopanem praktycznie nie masz kamienic ani blokowisk. Dlatego tak drogo bo tam nie kupuje nieruchomości nikt kto by chciał tam mieszkać. Tam się nieruchomość kupuje po to, żeby zarabiała hajs. Wszystko co tam się kupuje/buduje idzie pod wynajem dla turystów.
  • Odpowiedz
@pogop: sopot nie dość, że atrakcyjny turystycznie to jeszcze nie ma tam gdzie budować, bo z jednej strony morze, z drugiej las, z trzeciej gdańsk, z czwartej gdynia.
  • Odpowiedz