Wpis z mikrobloga

Jako ktoś doświadczony, nie walący od 2 lat (powody religijne) podam Wam korzyści, które zaobserwowałem.

- Więcej energi (nie śpię w dzień, wystarcza mi 8h snu, wcześniej nie - aczkolwiek tu trzeba było czekać jakieś 2 miesiące, organizm musi się przestawić na normalną produkcje plemników)
- Czuje się zdrowiej (może placebo, ale podobno w spermie jest wiele minerałów)
- Większa chęć do życia, poznawania, rozmawiania z innymi osobami (mniejszy egoizm)
- Już nie podobają mi się tylko ładne dziewczyny, mam większą ochotę poznawać nawet te grubsze, mniej urodziwe jeśli są normalnie zadbane
- Spokojne sumienie, brak poczucia winy

Porada: Jeśli chcesz rzucić , rzuć całkowicie, nie da rady jeśli byłeś uzależniony walić raz na tydzień, szybko przypomnisz organizmowi co robiłeś kiedyś i on sam będzie domagał się więcej. Przestań followować modelki, aktorki na insta, fejsie, snapie itp itd. bo często możesz się podniecić, nie fapanie to walka do końca już życia, unikaj więc pokus. Unikaj bezczynności - wtedy może pojawić się największa ochota, no i jeśli jesteś wierzący, módl się , myślę, że bez duchowej pomocy nie dałbym rady, ale każdy kopie pod siebie, przecież Ci nie karzę :)

Powodzenia wojownicy! :D

#nofapchallenge #nofap #masturbacja
  • 13
@Level1: Mówiąc bardzo szczerze, musiałem SERIO chcieć przestać to robić. Nie można przestać, nie mając jakiejkolwiek motywacji. Moją motywacją było to, że masturbacja to grzech, także 2 lata temu nawróciłem się po bardzo zepsutym życiu, poszedłem do spowiedzi, modlę się. Masturbacja powoduje, iż stajesz się niewolnikiem systemu tego świata, nie bez potrzeby tak zaprojektowanym, wielu mężczyzn na wypaczone mózgi pod względem seksualności, bo dziś można mieć każdą kobietę na kilka kliknięć
@Michalxx9m nie odczuwasz żadnych negatywnych skutków? Ja np, po 3 tygodniach czuje się jak dętka. Nie mam siły, głos mi drży jak mówię, 0 libido. Myślę, że to od obniżonego testosteronu.