Wpis z mikrobloga

@abcde:

a nie, to spoko xD jakoś to przełknął xD

LOL, ale rozumiesz że op w swoim wpisie napisał nieprawdę?

Pokazywać piekło i "palić żywcem grzeszników promieniami z rąk" to Twoim zdaniem to samo?
  • Odpowiedz
@dendrofag: lol rozumiem, czego tu nie rozumieć. Bawi mnie tylko takie lekkie tłumaczenie że Maryja tylko pokazuje dzieciom piekło, a nie ich pali, jakby to była taka różnica ogromna, przecież raptem wystawia dzieci na widok niewyobrażalnego cierpienia milionów ludzi xD
  • Odpowiedz
@abcde:

Maryja tylko pokazuje dzieciom piekło, a nie ich pali, jakby to była taka różnica ogromna

No akurat w tym konkretnym przypadku, różnica była taka, że na przykład Łucja (bo o wydarzeniach z Fatimy tutaj mowa i trójce dzieci Łucji, Franciszku i Hiacyncie), została zakonnicą. Chyba widzisz różnice między ostrzeżeniem kogoś przed piekłem, a "paleniem promieniami z rąk"?
Poprzez dzieci zostało przekazane światu ostrzeżenie, także dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@dendrofag: oh, no tak, skoro człowiek nie jest w stanie wytłumaczyć jakiegoś zjawiska to to musi być cud, przecież jako cywilizacja znamy odpowiedzi na wszystkie pytania. No i jeszcze te dzieci które twierdzą że wydziały piekło. Teraz i ja wierzę.
  • Odpowiedz
oh, no tak, skoro człowiek nie jest w stanie wytłumaczyć jakiegoś zjawiska to to musi być cud


@abcde: Trollujesz? Gdy słońce na niebie porusza się po trajektorii w kształcie ósemki, kiedy chwilę po tym przez kilka godzin nie porusza się w ogóle, tylko wisi nieruchomo, kiedy można na nie patrzeć przez wiele godzin gołym okiem i nie oślepnąć, to jakbyś to nazwała? Anomalią? Zbiorową halucynacją?

No i jeszcze te dzieci
  • Odpowiedz
nope, to Maria pokazująca dzieciom z Fatimy piekło


@Lipathor: no tak. Bo pokazywanie dzieciom tak drastycznych scen jak palący się żywcem ludzie i spopielone zwłoki jest jak najbardziej w porządku. Katologika...
  • Odpowiedz
@jamnig:

Bo pokazywanie dzieciom tak drastycznych scen jak palący się żywcem ludzie

Jasne, najlepiej chować głowę w piasek i udawać że piekła nie ma XD

Dzieciom to najwyraźniej jakiejś traumy nie wyrządziło, bo na przykład Łucja została siostra zakonną. Może ona wie lepiej czy miała traumę,
  • Odpowiedz
@dendrofag: Czytasz to co wysyłasz? W linku który podałeś masz wypowiedzi naukowców, którzy tłumaczą to zjawisko.

Jasne, najlepiej chować głowę w piasek i udawać że piekła nie ma XD


A jest jakiś dowód na jego istnienie?
  • Odpowiedz
@dendrofag: ale na cholerę straszyć jakieś małe dzieci piekłem? Co jej po tym? Mają całe życie żyć w strachu? Jest tyle różnych osób i grup społecznych które powinny zostać wystraszone. Nie lepiej pokazać niebo?
  • Odpowiedz
@dendrofag: Bóg stworzył niedoskonałego człowieka, grzesznego z natury, a potem wrzuca go do piekła za to, że grzeszy XDD W sumie duża różnica czy Maryja pali ich bezpośrednio, czy pali ich diabeł za pozwoleniem boga :D
  • Odpowiedz