Wpis z mikrobloga

Prawie 4 miesiące #emigracja ale żeby uściślić, nie jechałem za chlebem i skrobaniem się na życie w pl, chciałem zmienić kraj i po prostu żyć. Wybrałem #irlandia i chyba lepiej wybrać nie mogłem. Zobaczyłem już sporo tutaj - nie koniecznie chodzi o zwiedzanie, i jestem zakochany w tym kraju, wreszcie normalne miejsce do życia, gdzie nikt nikomu nie przeszkadza i nie zazdrości. Jest tu pięknie, żyje się prosto i przyjemnie. Jeszcze takiego czegoś nigdy nie czułem ale trzymam kciuki za ten kraj żeby było tu jak najlepiej i widzę tu perspektywy. Jestem na 4 dni w Polsce i to bardzo smutny powrót. Widzę w ludziach duży stres i tępo życia. Znajomi z byłej pracy którzy pracują po 200h... Na ten moment sądzę że chce tam zostać na bardzo bardzo długo, chce zwiedzać świat ale tam miec swój dom w Irlandii. Nie chcę robić jakiegoś AMA, ale jak ktoś ma jakieś proste pytania dot. Realiów dla "nowego" w Irlandii to śmiało, postaram się pomóc :) #irlandia #ekonomia #dublin #oswiadczenie
  • 103
@Oskins czarnych dużo jeśli mieszkał w czarnych dzielnicach ale to raczej nie typowi imigranci jak w uk, tylko po prostu dzieci czarnych którzy przyjechali do Irlandii kupę lat temu. A że się źle zachowują to już domena tutejszej młodzieży. Pogoda zależy komu mi odpowiada jej stabilność i to bardzo. A co do szanowania zasad - mieszkając w Polsce też nikt nie byłby szczęśliwy że ukry robią sobie co chcą. :)
@ra_s bez
@bialy100k to racja ale ciężko się aż tak wkupić za to fajnie być chociazby blisko tak tradycyjnej społeczności jak oni, z takim poszanowaniem do historii i korzeni, to coś niesamowitego.
@not2invlolved właśnie tego nie lubię, każdy mówi zobaczysz jak będzie za x lat itp. Jakby mi ktoś 4 miesiące temu powiedział że będę miał dobra prace, fajny dom i zaraz szukał auta to bym powiedział że jest naiwny że nie może być
@PiersiowkaPelnaZiol to jest coś genialnego. 80-100eur tydzień za jedzenie dla pary czyli za tydzień pracy jednej osoby, dwie jedzą przez miesiąc. A mięso irlandzkie #!$%@? jakie to jest dobre!!! Zrozumiałem czemu są tak dumni z ich BBQ i burgerow
Polish Irish - spokojnie, szczególnie jak się asymilujesz. Natomiast miej świadomość, że za "swojego" nie wezmą ani ciebie, ani prawdopodobnie twoich dzieci.


@bialy100k: @Seishin: Jak ja nienawidze takich stwierdzeń. Jak 'nieswój' to się człowiek przeważnie czuje w 'ojczyźnie'. Tak samo jak zasłyszane opinie kuzyna @Oskins, facet musiał mieszkać w jakimś imigranckim gettcie wielkiego miasta i zdziwiony.
@betonowysedes: Tak jest - wołowinka jest niesamowita - przy czym wolę robić sam, bo w knajpach (nie DOBRYCH a byle jakich, przydrożnych gdzie chcesz coś zjeść) potrafią ją niestety spieprzyć. Wieprzowina - generalnie kiepska. Dość dobra lub dobra baranina - ale to nie jest trudne, bo z kolei polska była fatalna.
@Saeglopur: Ja mówię o dyskusji Irlandczyków o IRLANDCZYKACH którzy przyjechali do innego regionu Irlandii i długo nie są traktowani jako obcy. Facet który ma ponad 80 a mieszka 46 lat w regionie nie jest "swój".
bardziej stabilnie niż w pl, i jeśli ktoś mówi że w Irlandii pada to jest to taki deszcz że w Polsce nie bierzesz na niego parasola - przynajmniej tylko z takim miałem styczność przez te Prawie 4 miesiące.


@Seishin: No to jeszcze nie znasz ich pogody ;)

Ja jak byłem, pierwszy rok:
lato słoneczne na maksa piękna pogoda (podobno, niektórzy uważali, że od wielu wielu lat takiej nie widzieli)
zima ,
Jedyne minusy to

- #!$%@? pogoda szczególnie tutaj w północnej częsci pod granicą z UK

- drogie ubezpieczenia aut

- i to by było na tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@betonowysedes:

- Zajebiście wysokie ceny wynajmu/kupna nieruchomości,
- Jakość kupowanych wynajmowanych nieruchomości nieproporcjonalnie gorsza,
- Transport publiczny nie zachwyca jak na takie miasto jak Dublin,
- Pensje są spoko, ale też nie zachwycają jak na takie miasto
@betonowysedes tak też mi to bardzo smakuje :D
@ra_s xd

@LowcaG w pl? Ja zauważam że wielu ludzi wraca z tęsknoty to rodziny lub przyjaciół. Ja tego problemu nie mam :) więc tak jakby start od zera.

@Hatespinner wytłumaczyłem ceny wynajmu w komentarzu wyżej... Transport racja, ale spotkałeś żula w irlandzkim autobusie od. Którego #!$%@? wódą w środku dnia? Nie miałem okazji.
@Hatespinner czy ja wiem? 2knetto na luzie wystarcza na wszystko
w pl? Ja zauważam że wielu ludzi wraca z tęsknoty to rodziny lub przyjaciół. Ja tego problemu nie mam :) więc tak jakby start od zera.


@Seishin: tak, w pl. Ja wróćiłem, bo od początku plan był aby wrócić, pewnie jak bym został jeszcze rok, to bym został. Bo pełno perspektyw mi się otworzyło, no ale wróciłem i jest zajebiście. No ale każdy ma swoją drogę. tak, że powodzenia :)
wytłumaczyłem ceny wynajmu w komentarzu wyżej...


@Seishin: No ale to co napisaleś to jest nieprawda.

Przeciętny pokój w Dublinie 1-3 km od centrum: 800€.

Przeciętny pokój w Krakowie 1-3km od centrum: do 1000zł.

Przeciętna pensja w Dublinie: 36k €/rocznie
Przeciętna pensja w Krk: 60k PLN/rocznie

Prosta matematyka.

Transport racja, ale spotkałeś żula w irlandzkim autobusie od. Którego #!$%@? wódą w środku dnia? Nie miałem okazji.


@Seishin: Zdarza się tak samo