Wpis z mikrobloga

@PiersiowkaPelnaZiol: być może właściciel domu tez by brał, ale mu tyle nie zaproponowali?

Ludzie często myślą, że jak miasto/państwo chce wykupić jakąś działkę, to właścicielowi trafiła się łatwa kasa. A prawda jest zupełnie inna - rzeczoznawcy często wyceniają takie nieruchomości bardzo nisko i nie ma opcji wyjść przy tym na zero, nie mówiąc już o jakiegokolwiek zysku.
  • Odpowiedz
@sowiq: co to ma do rzeczy? Może i nie byłbym. Ale pytam od strony władzy publicznej , która ma po prostu taki mechanizm w ręku, a z opisu wygląda jakby nie chciała go użyć.
  • Odpowiedz
@Orbes: sprawa do sądu o zniszczenie dojazdu do posesji i powtórne go zapewnienie


@spere: problem w tym, że trzeba mieć na prawnika. Już bodajże w krakowie miasto klepało odwołania do upadłego czy tam jakieś odroczenia a tymczasem firma nie dostawała kasy za zlecenie a więc płynność traciła i komornik im wjeżdżał na ryj. Miasto widmem upadku chciało zmusić firme do rezygnacji ze słusznych roszczeń.

Kolej może zrobić to
  • Odpowiedz
K---a jak ja bym chciał żeby moja posesja była jakoś strategiczna xD
Sprzedałbym i nawet nie żałował, stary, poniemiecki dom i rozpadające się pomieszczenia gospodarcze
  • Odpowiedz
Ja im trochę współczuję, niektórzy nie mają zdrowia na przeprowadzki, część domów ma wartość sentymentalną,atu takie trochę k------o.... mogli to rypod ziemią poprowadzić.
  • Odpowiedz
@Merytoryk: to skoro nie byłbyś zadowolony z wydziedziczenia, to czemu przyklaskujesz takiemu mechanizmowi? Moim zdaniem byłaby to dobra opcja, ale za cenę odpowiadającą właścicielowi. A nie za półdarmo, według wyceny rzeczoznawcy urzędowego.
Tak jak pisałem ma przykładzie z życia - masz działkę ze starym domem, w którym mieszkasz. Urząd Cię wydziedzicza i płaci według wyceny swojego rzeczoznawcy kwotę 25k. Weź kasę i ogarnij sobie nowe miejsce do mieszkania.
  • Odpowiedz
Typowy wykop xD ludzie chcieli żeby miasto wykupiło ich posesję z domami bo od lat 70 poprzedniego wieku mówi się w Gorzowie o tym remoncie torowiska i budowie drugiej nitki drogi. Taki też był plan zanim nie zmienił się prezydent miasta w poprzednich wyborach i powstała nowa koncepcja trochę tańsza. Teraz mamy do czynienia z gównem takim jakie mamy. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
to wyjedziesz z tego domu najwcześniej za 40 lat


@Jasak:
To będzie odszkodowanie za 40 lat bez wyjazdu. I jakby się postarać to pokrycie kosztów najmu innego lokum przez 40 lat.
  • Odpowiedz
Miasto chciało wykupić domy przy remontowanej ulicy, by je zburzyć i poszerzyć 2x2.


@Orbes: Miasto chciało wykupić domy przy remontowanej ulicy, by je zburzyć i wybudować nowe, większe?

Co ty za pierdoły piszesz?
  • Odpowiedz
Zwyczajnie niektórzy nie są w stanie mieszkać w bloku, choćby w najlepszym apartamencie. W bloku nie masz podwórka tylko to co jest między 4 ścianami ;)


@mjnck: sa mieszkania w bloku z ogrodkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz