Wpis z mikrobloga

Od 1 stycznia 2018 działa w Polsce publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Znajdują się tam wizerunki gwałcicieli i pedofilów wraz z ich podstawowymi danymi, aktualnym miejscem pobytu i paragrafami, za które zostali skazani.

Pod tagiem #rejestrzboczencow przedstawiam Wam sylwetki niektórych z nich, wraz z opisem zbrodni, linkami do artykułów na ich temat i wszelkimi ciekawostkami, które uda mi się wystalkować.



Z okazji takiej, że właśnie (w końcu!) nauczyłam się wołać z mirkolist - dziś następny wpis. A jutro spodziewajcie się prawdziwej perełki na hasztagu polskiepato. ( ͡° ͜ʖ ͡°)



TOMASZ IBROŃ, rocznik '90
MARCIN PRZYBYSZ, rocznik '85

Takie tam chłopki roztropki. Obaj od jakichś 8 lat za kratkami. Kolejny przepis na to jak spieprzyć sobie najlepsze lata życia - także słuchajcie uważnie!

W marcu 2010 roku między północą, a godziną drugą nad ranem dwóch pijanych mężczyzn weszło się do mieszkania swojej 55-letniej sąsiadki. Wdowa znała oprawców, dlatego prawdopodobnie wpuściła ich do środka. Tomasz Ibroń (wtedy 19-latek) i Marcin Przybysz (24 l.) zgwałcili i brutalnie zamordowali kobietę - zaatakowali ją drewnianym kołkiem i dusili kablem od żelazka. Na koniec roztrzaskali jej głowę. Martwą matkę w kałuży krwi odnalazł jej syn, który w nocy wrócił do domu.

Policja przyjechała na miejsce ok. godz. 2:30, a pół godziny później na nogach była już cała wieś - liczące nie więcej niż 100 mieszkańców Kaczkówko (woj. kujawsko-pomorskie).

Policja zatrzymała podejrzanych około 5 godzin po morderstwie, wciąż byli pijani. Jeden miał 0,6, a drugi 1,5 promila alk. w wydychanym powietrzu. Po schwytaniu zostali osadzeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a przesłuchani dopiero następnego dnia.

Z artykułów internetowych wynika, że jeden z nich miał już na koncie rozboje i kradzieże, a nawet pobyt w więzieniu. Ale na ich profilach w Rejestrze nie ma uwzględnionego paragrafu na temat działania w warunkach recydywy. Może to tylko wiejskie ploteczki albo następny błąd systemu... Nie wiem.

Według gazet (np. link) zostali skazani na 25 lat więzienia, według Rejestru - tylko na 15.

To już drugi przypadek, który opisuję, w którym długość kary podanej do opinii publicznej jest dłuższa niż ta z zapisu w Rejestrze. Co o tym sądzicie? Błąd czy manipulacja? A może wyrok został zmniejszony po odwołaniu, ale o tym już gazety nie napisały? Sprawę uciszono?

. . .

A widziałam dziś matkę jednego z tych chłopaków, jak szła przez wioskę i płakała


- powiedziała jedna z mieszkanek okolicy, w której doszło do morderstwa.

Ja się dziwię, ci chłopacy pochodzą ze zwykłych, niczym nie wyróżniających się pełnych rodzin. To są zwykli szarzy ludzie, którym się nie najlepiej powodzi, jak to w wioskach popegeerowskich bywa, bez perspektyw na lepszą przyszłość. Oni mieszkali niedaleko tej kobiety, praktycznie wychowali się przy niej. W tym mieszkaniu po wszystkim to podobno straszny był widok, ale ja tego nie widziałam. To jest nie do opisania, co się tam wydarzyło, sprawa jak z filmów grozy. W ostatnich tygodniach już się o tym nie mówiło, każdy żył codziennością, a pewnie teraz, po wyroku znów będzie się o tym przez jakiś czas mówić, a potem znów każdy wróci do swoich spraw.




Proszę o zapisywanie się tutaj by być wołanym/wołaną do następnych wpisów z hasztagu rejestrzboczeńców. Ewentualnie zaplusować komentarz pod tym wpisem.

kvoka - Od 1 stycznia 2018 działa w Polsce publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na ...

źródło: comment_GHPGHHvFAwLFbuZPYTPgqWSzl7OmGHGh.jpg

Pobierz
  • 133
@lubielizacosy: No co ty, nie sugeruje tak, nie wiem skąd takie wnioski. ;O Z resztą, przecież wczoraj był całkiem miły z twarzy zbok. ;)
To jest super program! Wszystko oglądałam :D Chociaż średnio prowadzącego lubię.
@PtasiBrzuch: czego oczekujesz po tak krótkich i lekkich w czytaniu wpisach bazowanych na jeszcze krótszych artykułach w Internecie? Opka wybrała akurat taką formę prowadzenia tagu, ale to nie oznacza, że nie interesuje jej aspekt psychologiczny postaci.
Napisałeś ogólnie o różowych, że ich zainteresowanie kryminalistyką jest pozorne. Czy np. wpisy Riley też uważasz tylko za niezdrową fascynację zboczeńcami, czy zauważasz w nich także szczere zainteresowanie tematem?
Nooo, właśnie tacy są najgorsi! Najbardziej się boję głupich ludzi, wydają mi się bardziej niebezpieczni ze względu własnie na ten kompletny brak pomyślunku... Nie myślą nad konsekwencjami, często działają w afekcie, nie liczą się z innymi ludźmi itd. Na wiele rzeczy niskie IQ nie pozwala ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@kvoka: tu sugerujesz ze po wyglądzie można poznać IQ xD
@Klepajro: On ma chyba właśnie taki "typ urody", że wygląda jakby każdy kogoś o takiej twarzy już gdzieś widział... ( _) Ja też mam takie wrażenie jak na niego patrzę.