Wpis z mikrobloga

"Praca nie wytwarza bogactwa w miejsce biedy. Przeciwnie – tak długo, jak pozwala bogacić się jednym kosztem drugich, praca wytwarza również biedę, wprost proporcjonalnie do produkowanego zysku.

Praca nie tylko tworzy biedę równolegle do bogactwa – koncentruje także bogactwo w rękach niewielu, szerząc biedę coraz dalej. Na każdego Billa Gatesa przypada milion ludzi zmuszonych do życia w skrajnej biedzie; na każde Shell Oil przypada Nigeria. Im więcej pracy, tym więcej zysku jest gromadzonego z jej owoców, tym biedniejsi jesteśmy w porównaniu do tych, którzy nas wykorzystują."

https://czarnateoria.noblogs.org/general/mitologia-pracy/

#antykapitalizm - obserwuj
#neuropa #4konserwy #libertarianizm #bekazlibertarian #socdem #praca #pracbaza #kapitalizm
  • 81
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: Dawno większych głupot nie czytałem. Skoro więc w Niemczech ultra bogatych jest około 20 razy więcej niż w Polsce (przy cyzm niektórzy mają takie majątki, że śp. Kulczyk to przy nich żebrak) a ludności tylko 2 rayz więcej to reszta Niemców powinna żyć niczym w Somalii a jakoś nie żyje.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: Według wszelakich statystyk biedy jest tak wielokrotnie mniej niż w Somalii gdzie miliarderów nie ma w ogóle. Czemu więc ludzie uciekają z Somalii do Niemiec gdzie tych miliarderów jest bardzo, bardzo dużo? Niemcy powinni uciekać do Somalii.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: W dzisiejszych czasach nie opłaca się pracować. Wystarczy tylko urodzić się w bogatej rodzinie, kupić trochę mieszkań na wynajem dla studentów a resztę #!$%@?ć na % do banków. Przecież to takie proste, a głupie lewactwo jak zwykle chciałoby wszystkim po równo.
  • Odpowiedz
@lewackie_japko: Jak ktoś jest biedny umysłowo to żadne bogactwo nie pomoże bo w kilka lat max #!$%@? wszystko. Znam nie jeden i nie dwa takie przypadki. Szczególnie, że dzieci bogatych rodziców nie są uczone wartości pieniądza i tego, że pochodzi on z pracy,
  • Odpowiedz
@Revmir: Jak tam sobie uważasz, mi tanie pomidorki nie śmierdzą i jakby ludzie się nie dawali to bym kapitalis ich nie wyzyskiwał. Są wolni i robią to wyłącznie z swojej własnej woli.
  • Odpowiedz
Złudny obiecany rajski ląd.


@rzuberbozy: Ale ja nigdzie nie pisałem o żadnym raju. Pisałem o tym, że ludzie jednak wolą żyć w krajach gdzie jest dużo obrzydliwie bogatych kapitalistów niż tam gdzie ich nie ma. Nie wiem, jacyś #!$%@? ci ludzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@chanelzeg W Somalii za 20€ przeżyjesz miesiąc. W Niemczech czy we Włoszech nawet gdy są wykorzystywani, to są w stanie utrzymać rodzinę w Afryce. Ale to chyba nie o to chodzi, faktycznie jacyś gupi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz