Wpis z mikrobloga

mirki mały dylemat. jestem na praktykach w korpo z sporą szansą na zatrudnienie po, kończą się za tydzień. głównie programowanie w C, może jakiś też projekt w C++ wpaść. ale też i jestem na studiach, drugi rok powinienem zacząć teraz. warto rzucić studia by iść do pracy? ciągle sobie mówię że lepiej mieć już doświadczenie komercyjne zamiast studiów. z tym że też bym chciał technologie zmienić na Java lub C# bo rynek większy, a studia by mi dały czas by się douczyć tego. co robić jak żyć? warto kończyć czy praca lepiej? jakie profity by dały skończenie studiów w porównaniu jeśli bym wziął prace teraz?

#programista15k #programowanie #pracbaza #studbaza #pytanie

Co lepiej

  • Studia 66.7% (58)
  • Praca 33.3% (29)

Oddanych głosów: 87

  • 21
@Flan: I stopień musisz mieć, bo HR nie będzie wiedziało co reprezentujesz. Wszyscy na to patrzą, choć przywiązuję mniejsza lub większą uwagę. II stopień olej.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cwlmod: tylko no wlasnie. zakladajac ze bym poszedl do pracy to w porowanniu do studiow byn mial juz prawie 3 lata doswiadczrnia komercyjnego. co wtedt sie liczy bardziej dla HR, 3 lata doswoadczrnia czy studia
@Flan: tak czesto? ja mam co dwa. Pracujac bedziesz tez mial troche inne podejscie, bo bedziesz wiedzial na co miec wysrane a na co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Flan: Zawsze HR będzie na to patrzyło. Studia nie są ci potrzebne jeśli zrobisz startup i sam się wybijesz. Poza tym na studiach dowiesz się w pewnym stopniu przydatnej wiedzy ogólnej i poznasz ludzi, z którymi możesz później robić biznesu lub mieć znajomości. Wiem, że połowa programu studiów jest do kosza ale ogólnie warto. Za to II stopień to strata czasu.
@Flan: jak teraz rzucisz studia to później ich nigdy nie skończysz. Może cię to ugryźć w dupę jak kiedyś będziesz chciał pracować za granicą, a odrzucą twój wniosek o visę bo nie masz wykształcenia (to jest częste wymaganie). Nie ma sensu dla jednego roku pracy nie skończyć studiów (pierwszego stopnia przynajmniej), będziesz pewnie pracować przez kolejne 50 lat - 1 rok nie robi różnicy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cxnmlhuipwetr: w sumie to dwa lata. patrzac na to ile potrwa edukacja a ile praca to wynik jest przytlaczajacy. ale widzac to czego sie ucze na studiach a czego sie nauczylem w pracy to dwa rozne swiaty. przez co odechciewa sie studiow
@Flan: znajdź sobie firmę która ci pozwoli pracować na 1/2 albo 3/5 (bardziej prawdopodobne niż 1/2), w większym mieście na pewno takie znajdziesz. Nie znam dzisiejszego rynku dla studentów ale za moich czasów tak przepracowałem 4 lata.