Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wieczór :) Ostatnio podejmuję trochę wyzwań i stwierdziłam, że czas na "szybką i efektywną" naukę języka (inspirowane Kotarskim i jego książką, #!$%@?ąc od jego osoby chcę sama się przekonać czy się uda dojść do poziomu komunikatywnego).
Jako że metoda z losowaniem za pomocą piłeczki średnio mi pasuje, wypisałam wszystkie języki o których kiedyś myślałam "fajnie by było je znać". Pomożecie w wyborze?

Pełna dowolność.
Nie musi być to język istotny pod względem "strategicznym".
Miałam minimalną styczność z rosyjskim i niemieckim, niewiele pamiętam, no ale może być to jakieś ułatwienie.
W sumie jak pojawi się w komentarzu jakiś język i będzie miał sporo plusów to również może wygrać.

#rozwojosobisty #jezykiobce #jezyki #naukajezykow #wyzwanie

Który język wybrać?

  • Niemiecki 11.4% (5)
  • Hiszpański 9.1% (4)
  • Rosyjski 15.9% (7)
  • Mandaryński 20.5% (9)
  • Koreański 11.4% (5)
  • Węgierski 6.8% (3)
  • Szwedzki 2.3% (1)
  • Czeski 13.6% (6)
  • Holenderski 4.5% (2)
  • Chorwacki 4.5% (2)

Oddanych głosów: 44

  • 10
Dzień dobry wieczór :) Ostatnio podejmuję trochę wyzwań i stwierdziłam, że czas na "szybką i efektywną" naukę języka (inspirowane Kotarskim i jego książką, #!$%@?ąc od jego osoby chcę sama się przekonać czy się uda dojść do poziomu komunikatywnego).

@Mashe:
Twój wpis wygląda na błędny.
Schemat odejmowania: [Wynik z poprzedniego wpisu] - [Twoje punkty 1] - [Twoje punkty 2] = [Wynik odejmowania]
np. 15375 -50 -600 = 14725
następnie opcjonalnie opis itp.
Trochę zdziwił mnie np. język czeski (III miejsce), rosyjski mniej :) W każdym razie, nie ma co czekać dalej - biorę się za rosyjski, za pół roku (pod koniec marca 2019) napiszę czy mi się powiodło. Dzięki!
@Mashe: hej, piszesz że inspirujesz sie Kotarskim, ale jak wyglądają sesje nauki w Twoim przypadku? Lecisz z normalną książką dział po dziale czy uczysz się jakoś bardziej kreatywnie?
@c0_0kie: akurat inspiracją tutaj jest samo wyzwanie "język w pół roku".
Przeczytałam jakiś czas temu książkę no i się okazało (w sumie dużo osób z mojego otoczenia tak ma), że stosowałam część tych technik od szkoły podstawowej. Jestem typowym kinestetykiem ukierunkowanym na pamięć słuchową, więc zwykłe wkuwanie czy zabawa z kolorami u mnie w ogóle nie działa. No i chyba się nie zdarzyło, żebym uczyła się dział po dziale, zwykle zaczynam