Wpis z mikrobloga

Kochani!

Rok temu zacząłem "zębowy eksperyment", który wbrew moim oczekiwaniom zyskał sporą popularność - przeszło 4,7k plusów. Dla przypomnienia: jedną wyrwaną ósemkę umieściłem w słoiczku z colą, natomiast druga została jednostką porównawczą.

To właśnie jutro słój tajemnic zgodnie z przepowiednią powinien zostać otwarty, jednakże za chwilę wyjeżdżam na cały weekend i wyniki eksperymentu przedstawiam z lekkim wyprzedzeniem. Jeśli ktoś ma z tym problemu, to będzie musiał z tym żyć. Pragnę też zwrócić uwagę, że nie było to żadne naukowe badanie, więc wszystkie wnioski wyciągnięte zostały na podstawie obserwacji organoleptycznych.

- przed wsadzeniem do słoiczka ząb był czysty, zdrowy, bez próchnicy itd.
- zabarwił się na czarno, co było zresztą do przewidzenia
- nie zmienił swojej "konsystencji" czy wytrzymałości w stopniu zauważalnym (tak na czuja)
- nie śmierdzi i nie brudzi/nie zostawia czarnych śladów
- w coli po około 2-3 miesiącach zauważalny był pływający biały osad. Prawdopodobnie fragmenty dziąsła, które były na zębie (?)

Pewnie wielu z Was napisze więc od razu uprzedzam: nie będe pił tej coli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec ciekawostka! Gdy moja Mame dowiedziała się o eksperymencie przypomniała sobie, że ma moje mleczaki ( ). Domyślacie się chyba gdzie trafią na cały rok? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#zeby #glupiewykopowezabawy #cola #eksperyment

Jeśli ktoś mógłby pomóc mi zawołać osoby zainteresowane (plusujące) poprzedni wpis, byłbym wdzięczny_
BorsukMiodowy - Kochani!

Rok temu zacząłem "zębowy eksperyment", który wbrew moim ...

źródło: comment_QB3xULz37lSmHV3HMb4fGQrmslunQOz2.jpg

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na koniec ciekawostka! Gdy moja Mame dowiedziała się o eksperymencie przypomniała sobie, że ma moje mleczaki ( _). Domyślacie się chyba gdzie trafią na cały rok? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Borsuk_Miodowy: no niezła rodzinka...

  • Odpowiedz
Jedyne destrukcyjne działanie coli wynika z faktu, że zawiera sporo kwasu fosforowego i dwutlenku węgla, który w połączeniu z wodą daje kwas węglowy. pH Coli wg. Wikipedii wynosi ok. 2,5. Cukier w przeciwieństwie do tego co inni pisali jest absolutnie nieszkodliwy dla szkliwa, tak długo jak w środowisku nie znajdują się bakterie metabolizującymi ten cukier i zakwaszające środowisko.

@Borsuk_Miodowy: możesz kontynuować eksperyment np. ze świeżą Colą.

Co ciekawe Cola ma
  • Odpowiedz
@Borsuk_Miodowy: kiedyś wstawiłam swojego mleczaka, efekt był widoczny bardzo szybko, stał się częściowo czarny już po tygodniu. Niestety pani od biologii zamiast pochwalić moją chęć odkrywania świata, powiedziała „fuuuuuj”. To były czasy ;-)
  • Odpowiedz