Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Keboon: czytając twój post coś mnie zastanowiło.

Jest jakaś wyższość hamaku nad namiotem?

Bo ostatnio zauważyłem, że sporo osób wybiera ten rodzaj biwakowania
  • Odpowiedz
@Keboon: idź do turystycznego i kup repsznur - oni ci powiedzą jaka ma wytrzymałość, albo pracord 550 w sklepach militarnych/allegro.
  • Odpowiedz
@24-Sto: Hamak jest wygodniejszy pod tym względem, że zajmuje zdecydowanie mniej miejsca oraz szybko się go rozkłada. Przeważnie nie wymaga czegoś pod spód jak to w przypadku namiotu np. materaca czy karimaty.
  • Odpowiedz
@Or3z:
Mniej waży sam w sobie, ale jak dodasz do tego moskitierę i tarpa, to waży pewnie więcej, niż lekka jedynka...
@Keboon:
Bez materaca, to może spać latem się da, a tak to słabo i brak izolacji czuć jednak.
Szybko się rozkłada? Tarp+moskitiera+hamak szybciej się rozkłada, niż wolnostojące iglo+tropik i 5 szpilek? XD
  • Odpowiedz
@ccTV: Sam hamak szybko sie rozkłada i składa i nie zawsze potrzebna jest moskitiera czy tarp np podczas leżenia sobie w słoneczny dzień. Rozłożenie hamaku, moskitiery tarpa i zabawa z tymi wszystkimi linkami może zająć więcej czasu niż rozłożenie namiotu. Co do spania to w lecie hamak + śpiwór wystarczył, na zimniejsze dni izolacja pewnie by była konieczna.
  • Odpowiedz
@24-Sto: A czemu wyższość? To różnie rodzaje spania w terenie, każdy wybiera to, co jest dla niego wygodniejsze.

Ja spałem w lesie w namiocie, potem przerzuciłem się na norkę holenderską, potem miałem epizody z budowaniem schronień i finalnie skończyłem w hamaku. Mogę się określić jako osobę dość świadomie dobierającą sprzęt i hamak daje mi możliwość rozwieszenia się nawet przy bardzo nierównym, pochyłym czy pełnym kamieni terenie. Do tego komfort spania mogę
Afrati - @24-Sto: A czemu wyższość? To różnie rodzaje spania w terenie, każdy wybiera...

źródło: comment_wnQJrZ5bnbc7v8TJC994wXDaJEkkGq78.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Keboon: Kup dyneemę 2,5mm - wytrzymałość zrywna do 740kg spokojnie wystarcza.
Jak masz chęć, to bez problemu zapleciesz sobie whoopie slings, najlepiej działają w połączeniu z pasami.
A jak Ci się nie chce, to po taniości kupisz gotowe na allegro - na ten przykład od Hamakowania Easy, czyli użytkownik allegro Widelec1234.
  • Odpowiedz