Wpis z mikrobloga

@DoktorNauk: Kasa jest sposobem na zamknięcie gęby demokratom, żeby nie pyskowali, że USAński podatnik na wyprzódki i za frajer rwie się do bronienia jakiejś-tam Polski. Czy zapłata była oczekiwana, to inna sprawa, raczej nie do ogarnięcia przez nas nie znających kulisów.
Wydaje się, że jak za gwarancję bezpieczeństwa, to płacimy niezbyt wygórowaną cenę.
@Goglez: Tak.
AD: Donald weź przyślij do nas więcej wojsk.
DT: Dobra
AD: Mogę dopłacić.
DT: Nie trzeba.
AD: Ale ja nalegam. Ile chcesz?
DT: Dobra, symboliczny 1 milion
AD: A tam milion, dam miliard albo dwa. Ile chcesz?
DT: Andrzej nie wygłupiaj się. Nikt nie płaci a wy będziecie?
AD: Stać mnie! To znaczy nas. To znaczy ich ... podatników.
XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DoktorNauk : @alphabeta: To Polska się ubiega o bazy, nie USA, więc nie dziwne że Polska próbuje ich jakoś zachęcić. Pamiętajcie też, że nawet złotówka nie poleci do USA, ta kasa ma zostać wydana w Polsce na inwestycje z których Polacy też mogą korzystać.
@Goglez: Polska ubiega się o bazy... I to jest najlepsze, bo przecież USA nie da nam przy tym żadnych dodatkowych gwarancji, poza nadzieją, że sama obecność ich żołnierzy odstraszy Putina. Dlatego deklarujemy 2 mld $ na start. Nie lepiej wynająć jakichś najemników?
@alphabeta: Z tymi najemnikami to byłoby bez sensu. Siła USA w Europie jest symboliczna. Nie chodzi o to żeby odstraszyć ilością wojsk USA stacjonującą w Polsce a odstraszać potencjalnymi konsekwencjami politycznymi ( np atak rosjan na jednostkę USA zmusi przywódce USA do działania) a atak na odział najemników nie będzie obchodził nikogo.
@DoktorNauk: Ale czym w przypadku tak stawianej sprawy jest dla nas US Army? Armią sojuszniczą czy najemną? Przecież to co zrobił Duda, to publiczna próba kupienia przychylności Trumpa. Gdyby zrobił to jeszcze w toku tajnych negocjacji, ale na konferencji prasowej? Po co? Amerykanie postawili taki warunek, czy po prostu chciał „zabłysnąć” genialnym pomysłem?
@alphabeta: Armie Usa powinno się traktować jako armie sojuszniczą a nie najemniczą dlatego właśnie oświadczenie Dudy wydaje się idiotyczne. Nasza polityka zagraniczna jest prowadzona tak nieporadnie że nie można wykluczać ani scenariusza że Andrzej chciał zabłysnąć ani scenariusza że Amerykanie zagrali z nim w #!$%@? i zamotany się zgodził. Może też po prostu to jest jakiś grubszy deal i opinia publiczna nie wie o wszystkim ale w takim razie po co