Wpis z mikrobloga

@Matijas3535: jak nie masz tytułu wykonawczego z sądu no to #!$%@? mu zrobisz. Jeżeli chcesz go oskarżyć o oszustwo, to musisz mieć dowód na to, że świadomie nie płaci faktury. Generalnie problem który Cie dotknął jest typowy w polskim biznesie i masz 2 sposoby.
1. Jak była umowa to kopię umowy i faktury do E-Sądu (i oczywiście niezaprzeczalność zobowiązania)
2. Zapomnieć, że coś odzyskasz w tym antyludzkim państwie

Generalnie nie licz
@Matijas3535: trochę tych długów sprzedałem. Kwota za którą sprzedajesz to średnio 30% tego co pozostało do spłaty. Wiec niestety ale i tak jesteś te 70% do tyłu.
Jeżeli kwota jest znacząca to sam windykuj - e-sąd, z nakazem zapłaty idziesz do windykatora i grzecznie czekasz.
Jeżeli wiesz, że dłużnik na razie nie ma kasy - czekaj, oszczędzaj sobie kosztów. Dług prywatny jest ważny 10 lat, niech kombinuje, wczesniej czy później go
Ważne byś przed upływem ważności długu (10 lat) oddał sprawę do sądu i otrzymał nakaz zapłaty


@shaki24: 6 lat. I to nie każde zobowiązanie. A te 30% to kto i za co Ci płacił? Bo to więcej niż szczodra oferta.
@Palwed: Dzięki za sprostosowanie - nie wiem skąd się wzięło 10 lat. Może coś w ostatnich latach się zmieniło?

Rynek wtórny w SL. Standardowy procent. Oczywiście sprzedawały się te zaległości lepiej rokujące.

btw. zajmujesz się tym tematem zaowodowo? Ja działam na rynku pożyczek od 4 lat i mam kilkadziesiąt (około 50-ciu - na łączną kwotę ok. 25k złotych) niespłaconych umów pożyczkowych. Najstarsze z 2014r. Planowałem w chwili wolnego czasu sam się
@iighlaq_alhabl: @Palwed: @shaki24: jest to zwykła umowa pozyczki, pomiędzy dwoma osobami. Kwota 10 tys. Gość normalnie odbiera telefon, niby kombinuje ale kręci strasznie. A sprawa na etapie - ja proszę a on mówi ze w poniedziałek odda. Szczerze jeśli oddawałby nawet po 200 zł miesięcznie by mnie to usatysfakcjonowało.
@shaki24: Poniekąd się zajmuję. 50 pożyczek na łącznie 25k to wychodzi 500 zł nominału na jedną. Za dużo żeby odpuścić, za mało by ktoś kupił za rozsądne pieniądze czy wziął w obsługę za samo fee :) Mogę dać Ci PM namiar na znajomą, która obsługuje i skupuje takie sprawy.

Zmiana przedawnień weszła w lipcu tego roku.
jest to zwykła umowa pozyczki, pomiędzy dwoma osobami. Kwota 10 tys. Gość normalnie odbiera telefon, niby kombinuje ale kręci strasznie.


@Matijas3535: Jak jest kontakt to windykacja wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. Jaki rejon Polski? Bo przy 10k PLN to lepiej wziąć kogoś lokalnego.
@Palwed: bede wdzieczny za namiar. Z checia nawiaze z kims wspolprace - caly czas dzialam na rynku Socjal Lending miesiecznie mi dochodza 1-3 windykacje. Zazwyczaj od razu sprzedaje co sie da sprzedac, a reszte tak odkladam na kupke :)