Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu różni ludzie z lokalizacją z różnych krajów (Chiny, Ameryka Południowa, etc) próbują się włamać na moje konto #gmail które mam założone tylko i wyłącznie do #worldofwarcraft . Nie używam tego konta do niczego innego, tylko mojego battlenetu i czasami podsyłane są na niego klucze z allegro albo keyów. Raz bodajże założyłam na tego maila konto na forum mojej gildii i na tym koniec mojej aktywności.

Nie przejmowałam się tym póki nikt nie złamał hasła, dostawałam tylko alerty o nieudanych logowaniach. Ale wczoraj dostałam alert krytyczny, że ktoś złamał moje hasło (przypadkowy ciąg liter i znaków, nie dało się go domyślić) i gmail zablokował tę aktywność bo była z nieznanego urządzenia. Do tego dostałam 3 smsy że rzeczywiście ktoś próbował dostęp do konta uzyskać. Zaczęłam się mocno cykać że stracę mojego #wow , a spędziłam w nim setki godzin.

Mieliście też takie sytuacje że konto typowo pod wowa było celem ataków?
Zastanawiam się skąd się to wzięło. Mój normalny gmail nigdy nie miał takich problemów.

#pytanie
  • 14
@Krathac: Zawsze mam takie hasło :D. Nawet zmieniłam ostatnio hasło na jeszcze trudniejsze, >12 losowych znaków.
Zmiana maila może zadziała, przynajmniej zobaczę czy wiąże się to bardziej z mailem czy z kontem.
Mieliście też takie sytuacje że konto typowo pod wowa było celem ataków?


@caslin: nie, może twój e-mail był w puli która kiedyś wypłynęła z googla i ktoś próbuje na niego wejść - skontaktuj się z supportem wowa, niech najwyżej zmienią ci e-mail albo sama sobie go zmień
@caslin: zmień maila, zmień hasło, załóż authenticator, na pocieszenie ci powiem, że z 10 lat temu z 5 razy mi ukradli konto (keylogger był w patchu, który miałem zgrany na płytę i instalowałem go za każdym razem XD). W takim wypadku gdy stracisz wszelki dostęp do konta, wysyłasz skan dowodu i otrzymujesz wszystko spowrotek, nawet ci itemy przywracają jak coś stracisz.