Wpis z mikrobloga

Dawno nic nie było a ja trafiłem na fajną ciekawostkę to się podzielę. Mam nadzieję, że autor tagu nie będzie miał za złe.

Dziesiąty prezydent USA, John Tyler, był bardzo płodny. Miał piętnaścioro dzieci. Najmłodszego syna spłodził w wieku 63 lat. Syn ten zaś, można powiedzieć, kontynuował tradycję rodzinną i swoje najmłodsze dzieci spłodził w wieku lat 72 oraz 76 (swoją drogą pozazdrościć sprawności w tym wieku). Te dzieci żyją do dziś i mają odpowiednio 94 oraz 90 lat. Tak - wnukowie dziesiątego prezydenta USA (o czym wspomniał @Wariner w swoim wpisie).
Wątpię czy ktokolwiek z żyjących oprócz nich może powiedzieć, że jego dziadek urodził się w XVIII wieku.

Dzięsiąty prezydent USA wg @Wariner

#prezydenciusa
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grigoryi:

1. Był ojcem 15 dzieci – to najwięcej spośród wszystkich prezydentów USA. 14 z jego dzieci dożyło wieku dorosłego.
2. W momencie redagowania tego wpisu, dwaj wnukowie Johna Tylera nadal żyją – Lyon Gardiner Tyler, Jr. (ur. 1924) oraz Harrison Ruffin Tyler (ur. 1928) są synami urodzonego w 1853 roku trzynastego potomka prezydenta, Lyona Gardinera Tylera.