Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy ktoś z Was podróżował do Jordanii? Mam plan się tam udać jednakże chciałem podpytać o kilka szczegółów dotyczących samej podróży mianowicie:
- co warto zwiedzić w ciagu niecałych 5 dni przy założeniu startu z lotniska w Ammanie
- czy warto jest wypożyczyć samochód z lotniska i śmigać nim po kraju tak by zobaczyć jak najwięcej a jeżeli tak to jakie lokalizacje są godne polecenia
- czy to bezpieczny kraj
- jakie są ewentualne zagrożenia w stosunku do kobiet
To tak kilka zdaniem słowem wstępu. Będę wdzięczny za pomoc.

#jordania #podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
@hassassin byłam w Jordanii (3 kobiety, 1 mężczyzna) pod koniec zeszłego roku. Nie czułam zagrożenia, a nawet twierdzę, że są tam bardzo mili ludzie. Był to przedłużony weekend z lądowaniem w Eilacie (Izrael). W Jordanii byłam w Petrze i zrobiliśmy sobie 4 godzinny trip po Wadi Rum, gdzie spaliśmy z Beduinami w namiotach. Podróżowaliśmy komunikacją miejską, która według mnie jest bardzo sprawna. Tam jednak trzeba uważać i się mocno targować, żeby nie
  • Odpowiedz
@hassassin: Koniecznie Morze Martwe, Petra wiadmomo, tylko pamiętaj co by cisnąć do samej góry, nie zawracać tam gdzie zawracają wycieczki, Amman jest rowniez ciekawym miastem.
Generalnie bezpiecznie, dużo policji, ale z reguły bardzo uprzejmej.
  • Odpowiedz
@hassassin: byłem kilka lat temu więc co do bezpieczeństwa teraz się nie wypowiem natomiast co do reszty:
na pewno warto Petrę tylko całą ~9km x2 (bo wrócić trzeba) i to pieszo a nie na takich bryczkach. Warto też przejść się po mieścinie obok Petry - Wadi mus.
Co do stolicy - Amman - tak średnio ciekawe bym powiedział ale warto choć na 1 dzień dla klimatu bliskiego wschodu. Z fajnych rzeczy
  • Odpowiedz