Wpis z mikrobloga

@ulf67810: @turok2016: No niby wiadomo że to się różni, ale potem podają w opisie + około 1000 opłat i tak każdy sobie to dolicza i zastanawia się czy mieści się w jego budżecie. Nie rozumiem, czemu te wszystkie strony typu olx, gumtree czy otodom nie mają pola do wpisania jakiejś aproksymacji oczekiwanych kosztów przy danej liczbie osób, skoro właściciele sami ją podają. Jak fajnie byłoby w filtrowaniu wpisać MAKSYMALNA CENA
@kary_koniu:
Proste.
Opłaty do spółdzielni obciążają właściciela, a nie najemcę, więc się ich nie uwzględnia.


Media są według zużycia, więc ile zużyjesz, tyle zapłacisz.
@sorhu: Zawsze się przerzuca na najemce i nie wolno tego wliczać w najem bo jest wtedy inny podatek dla wynajmującego który musi zapłacić do US i jest on niekorzystny, a w efekcie i tak najemca by więcej musiał zapłacić, bo podatek. Przecież nikt normalny nie będzie dokładać do najemcy, jak kupił mieszkanie warte pół miliona i ryzykuje już nim wynajmując, po co dodatkowe ryzyko?
@ulf67810:
Poważnie? Weź mnie pokaż te przepisy, bo aż mnie się wierzyć nie chce. No przecież jak Bartosz płaci Januszowi za jego zobowiązanie względem spółdzielni, to jest to dochód i Janusz powinien od tego zapłacić podatek.
@sorhu: masz najem za 1000 + opłaty 500zł, jeśli wynajmę ci już wliczając opłaty mieszkanie za 1500zł to zapłacę podaku 127.50zł, a jeśli wynajmę ci za 1000zł i nie wliczę w to opłat to zapłacę 85zł podatku, ale opłaty wtedy nie mogą być wliczone w wynajem. Dasz ogłoszenie z opłatami to US się może #!$%@?ć
@ulf67810: Ktoś to sobie źle policzył. Bo to 500 zł to wciąż jest przychód, od którego (teoretycznie) wciąż trzeba zapłacić podatek. No jak masz "zoptymalizowaną" umowę najmu na sam czynsz najmu 1500 zł, to na jakiej podstawie najemca ma płacić opłaty administracyjne?
@kary_koniu: A jak parę lat temu podniosłam ten sam temat, to Mirki mnie tak zjechały, że aż zrobiło mi się przykro ¯\_(ツ)_/¯ Na wrocławskim rynku ta patologia utrzymuje się od dawna, kiedyś próbowałam to zgłaszać, ale większość wynajmujących od razu wali "hurr durr jak mam wyliczyć opłaty i je wpisywać durrr przecież nikt tego nie wynajmie". A co do podatku, wystarczyłoby moim zdaniem wpisać "wynajem mieszkania ok.1500 całość z mediami" a