Wpis z mikrobloga

Witam. Bardzo spodobał mi się pomysł z lekturami, więc postanowiłem go zrealizować. Oczywiście głosujecie na najgorszą. Natomiast jak się przyjmie ta wykreślanka to zapewne zrobię część drugą tej wykreślanki.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chcesz być jutro wołany, mozesz kliknąć w plusa lub też zaobserwować tag ---> #wykopowawykreslanka
oba-manigger - Witam. Bardzo spodobał mi się pomysł z lekturami, więc postanowiłem go...

źródło: comment_uvYzKxAOprlozJucpoLBGS0IhxzCrsnt.jpg

Pobierz

Zagłosuj na najgorszą lekturę:

  • Dziady 21.6% (915)
  • Pan Tadeusz 12.4% (527)
  • Zemsta 2.4% (103)
  • Romeo i Julia 5.8% (247)
  • Lalka 9.7% (413)
  • Zbrodnia i Kara 2.1% (89)
  • Chłopi 29.1% (1233)
  • Antygona 6.9% (291)
  • Makbet 3.2% (136)
  • Kamizelka 6.8% (289)

Oddanych głosów: 4243

  • 130
  • Odpowiedz
@oba-manigger: kurde prawie wszystkie fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tam lubiłam większość lektur, ale miałam szczęście do ogarniętych nauczycieli i bardzo przyjemnych lekcji z języka polskiego. Z jakichś takich większych bolączek to wspominam "Białego Kruka" w liceum, ale to książka której sama bym do ręki nigdy nie wzięła.
  • Odpowiedz
@oba-manigger: I jeszcze "Cudzoziemka" - identyfikowalam się z bohaterką, główny motyw bardzo jest mi znany, ale za nic nie mogłam przeżyć tego jej marudzenia - mimo, że ogólna jej postawa i zgorzknialosc są wytłumaczone tym, jak potoczyło się życie tytułowej Cudzoziemki.
  • Odpowiedz
@oba-manigger: Nie no ale że Makbet w najgorszych? :c
To fajna książka o napieraniu po trupach i osiąganiu celu, w którym przeszkadzają ci dawni znajomi xD. Romeo też spoko.
"Dziady" raczej takie #!$%@?, podobnie jak "Zbrodnia i kara" - W Dziadach za dużo filozoficznych rozkmin, mesjanizmu typu "Reeee biedne bolaki znowu #!$%@?ły, ale moralnie wygrali" i rozwodnienia akcji, której w sumie nie było. "Chłopi" z kolei nawet w filmie byli
  • Odpowiedz
@beesAreAwesome: też nie rozumiem ich wyboru. Książka ciekawa, ładnie napisana, historię często śmieszne, innym razem poważne. Niemal bezustannie jakieś prawdy życiowe. Kurde, Chłopi tacy zajebisci, a tu jakaś starodawna Antygona czy Romeo i Julia zostają. Nie kminie -.-
  • Odpowiedz
@beesAreAwesome: ja w ogóle większości komentarzy tu nie rozumiem. Większość przytaczanych w komentarzach książek jest dobra, a ludzie hejtują. Chyba cześć nie rozumie, że dobra książka nie zaczyna się akcją of pierwszej strony, a wszystkich myśli się nie zawrzeć w dialogach.
  • Odpowiedz
@oba-manigger: Chłopi?! Serio? Przecież to jest bardzo ciekawa książka, historia wciągająca. Rozumiem, że ktoś nie lubi dziadów, bo pisane wierszem, ale kurde chłopi to prosta powieść.


@beesAreAwesome: "Chłopi" to jedyna chyba lektura, której nie przebrnąłem. Niemożebnie rozwleczona, do tego miejscami doprowadzająca do #!$%@?. Ja rzuciłem tym w kąt, gdy po kilkustronicowym opisie jakiejś tam rozprawy w sprawie świni, gdzie przedstawiano przebieg, argumenty - nagle ten gnojek Reymont walnął
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: dla mnie była ciekawa do tego stopnia że czytałam całość, mimo że wymagany był jeden tom tylko. Aż sobie chyba przeczytam jeszcze raz, bo już nie pamiętam dokładnie xD
Może jest nudna dla niektórych, ja to traktuję jak dokument i takie opisy są dla mnie ciekawe
  • Odpowiedz