Wpis z mikrobloga

@Zygmunt_II_August: To pierwszy. Czasami jak mi się gra wyjątkowo spodoba to się staram ją zrobić na 100%, ale często twórcy dają achievementy których mi się nie chce robić. Tak jak w Wiedźminie 2 mam 51/52 bo nie chce mi się przechodzić całej gry w specjalnym trybie bez ani jednej śmierci. Zbyt duży poziom frustracji a nie po to gram w gry.

A czasami nawet nie próbuję bo widzę achievement jak w
Postacią nie zrobioną czysto pod walkę - niemożliwe.


@UrbanHorn: Nie da się petardami dużą część walk ugrać? Bo pamiętam, że petardy(czy tam bomby) były bardzo OP i parę walk dyplomatą tak wygrałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kurp: nie no, pewnie da się szybciej. Lubię sobie czytać dialogi i sporo razy przechodziłem bez żadnego achievementa bo nie robiłem już czegoś po raz pierwszy. Po prostu ilość możliwych kombinacji zdarzeń jest bardzo spora i praktycznie żadne przejcie nie wygląda dwa razy tak samo. W każdym razie polecam, tym bardziej jeśli grałeś w Dungeon Ratsy bo jakby nie było Dungeon Rats to jest spin off AOD i uzupełnienie lore (Które
@Lisaros:

moje gratulacje, jesteś najlepiej zapoznaną z tą grą osobą na Wykopie, która nie ma aktualnie bana! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kek - do 11.11 xD

Coś czuję że to może być ostatni warunkowy ban przed permem
@UrbanHorn Mi bardzo podoba się dorosłość przedstawionego świata i brak głupiego heroizmu, bycia wybrańcem czy innym gównem. A już najbardziej podoba mi się to jak historia przenika się tu z legendami przekazywanymi ustnie i to jak opis przeszlych zdarzeń nie jest podany na tacy ale jest raczej wynikiem uważnego łączenia faktów przez gracza, wybieraniu tego co jest bujdą a co prawdą.
@UrbanHorn: w steamowych poradnikach jest jeden, w ktorym ktos pisal, ze w PoE da sie odblokowac kickstarterowy achievement przez podmiane jakiegos pliku czy cos.

W AoD grales na slepo roznymi postaciami czy umyslnie podejmowales okreslone wybory, zeby zrobic 100%?

W cRPG achievki czesto kloca sie z idea swobodnego odgrywania roli, bo zmuszaja do podejmowania konkretnych decyzji.

Nigdy nie mialem parcia na osiagniecia, ale jak pojawily sie w grach, ktore znam na
@Silvaren: na 108 achievementów, jakieś nie całe 100 wbiłem normalnie przechodząc, czy to fabułę czy podejmując jakieś wybory które doprowadzały do sytuacji których jeszcze nie widziałem. Dopiero około 10 ostatnich achievków musiałem specjalnie grać pod taki build i taką drogę rozwoju wydarzeń żeby wpadły bo wymagały zrobienia bardzo specyficznych rzeczy których 99% graczy nie zrobi przechodząc grę normalnie.