Wpis z mikrobloga

Wiemy już chyba wszystko, pora więc odkryć karty i wyjaśnić jak na przestrzeni ostatnich tygodni rozwijała się nasza inicjatywa pt. #wykopoczta 2018. Najłatwiej wydarzenia przedstawić chronologicznie, a oto i one:

9 grudnia 2017 – @b__g w podsumowaniu wykopoczty używa słów „Kiedy kolejna edycja? Nie wiem, natomiast prawdopodobnie ja się tego już nie podejmę”. Sprytne, bo nie rozstrzygające niczego.
24 sierpnia 2018 – po raz pierwszy piszę do @b__g w/s tegorocznej wykopoczty. 3 dni później informuję że nikt nie miał nic przeciwko abym to ja poprowadził tegoroczną edycję.
29 sierpnia 2018 – piszę do Wykopu, pytam czy w jakikolwiek sposób inicjatywę będą wspierać.
2 lub 3 września 2018 – nasz wszystkoumiejący informatyk rozpoczyna pracę nad nową stroną. Poprzednia rzekomo przepadła, choć tej wersji nie „kupuje” ani on, ani ja.
4 września 2018 – pytam @b__g o przekazanie bądź sprzedaż domeny wykopoczta.pl. W odpowiedzi dostaję pytanie czy żartuję i... to już ostatnia wiadomość jaką otrzymuję od „byłego” organizatora.
5 września 2018 – ogłaszam wycięcie ewy321 z ekipy moderacyjnej. Dostałem info że rok temu była różową organizatora, a ten właśnie obrał kurs kolizyjny. Nie mam pojęcia w czyim poza jego własnym interesie będzie sabotaż więc reaguję zachowawczo.
8 września 2018 – rozsyłam do wybranych moderatorów zapytania o emaila aby dołączyć ich do Slacka na potrzeby eventu. Tylko jedna osoba unosi się honorem („jestem jednym z glownych organizatorow, a nie modem”) i nie odpisuje: @kuki_1988.
8 września 2018 – ponawiam zgłoszenie do Wykopu, nasz informatyk zaprzestaje pracy do momentu oficjalnej aprobaty włodarzy Wykopu.
12 września 2018 – otrzymujemy przeciek że @b__g jednak lepi coś po cichu, a zeszłoroczny rzewny płacz był tylko jednorazowym zagraniem pod atencję.
14 września 2018 – otrzymuję odpowiedź Wykopu na drugie ze zgłoszeń: „Witamy, dziękujemy za propozycję, niestety, nie możemy jej przyjąć. Od lat współpracujemy z obecnym organizatorem Wykopoczty, nic w kwestii tej współpracy nie uległo zmianie - jesteśmy zadowoleni i darzymy organizatora ogromnym zaufaniem. I z tego co wiemy, planuje on kolejne edycje zabawy :-)”

Jaki portal taka drama. Taki już nasz piwniczny lajf że lubimy kłamać bo za monitorem nabywamy poczucia bezkarności. Jaka więc była prawda od samego początku? Najpewniej taka że Wykopoczcie nigdy nie groziło zakończenie, po prostu b__g zgarniał atencję za to jak to on nie ma ciężko – choć odejścia nigdy nie brał serio. Atencja uzależnia nie tylko różowe.

Mam mnóstwo mieszanych uczuć. Z jednej strony się cieszę bo ten bajzel skutecznie wyleczył mnie z brania udziału jako uczestnik w jakiejkolwiek przyszłej Wykopoczcie. Tyle czasu zaoszczędzone, tyle wygrać. Z drugiej strony jest mi tak zwyczajnie po ludzku przykro i wstyd, bo pamiętam doskonale ile osób poświęciło masę swojego czasu żeby wystartować z tegoroczną, „wilczą” edycją...

Podobno taki ma się rząd na jaki się zasługuje. Oto więc Wykop i Wykopoczta na jakie zasługujecie: portal nie odpowiadający na zgłoszenia przez 2+ tygodnie i organizator eventu z rozszczepieniem osobowości. Miłej zabawy.
  • 98
@szyfraplus chłopak podjął temat, bo nic nie zapowiadało, że będzie kolejna edycja. Zapytał wcześniej czy ktoś nie chce się podjąć roli organizatora. Chętnych jakoś nie było. Mało tego, poprzedni organizator od początku był informowany o wszystkim, więc od razu mógł powiedzieć, że jednak sam zamierza zrobić kolejną edycję. Może nie zdajesz sobie sprawy ile czasu i nakładu pracy wymaga przygotowanie tego całego eventu, więc trzeba było zacząć jak najszybciej jeśli miałoby to
Zachowują się jakby mieli na to patent i akt własności


@miesnakrowa: bo mają xD Tak długo jak @b__g kurczowo trzyma się domeny a @a__s twierdzi że to wciąż aktualny organizator, temat jest nie do ruszenia. Aktualnie oboje milczą i żadne nie ma sobie nic do zarzucenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z opisu wyglada jakbys to Ty sie chcial na sile wcisnac


@szyfraplus: jaką siłę? Kiedy tylko
@wilku1984 czyli szkoda. Bo z panem organizatorem nie chce mieć nic wspólnego po ubiegłorocznym zadzieraniu nosa i blokowania uczestnictwa wedle własnego widzimisię.

Niestety takie sprawy są kuluarowe i dalej będzie miał poparcie pomimo tego że sporo osób się sparzyło na wykopoczcie tylko z powodu tego że pan bg jest zwykłym bucem i niepoważnym człowiekiem.
@Aviendha: @kicioch:
Powód jest błahy w swojej banalności. Zaoferowałem swoją pomoc, udostępnienie domeny jak i oficjalnych kont - warunek był jeden; cyt. "jak tylko ogarniecie resztę tematów.".
Nie zgodziłem się jedynie na cesję domeny. Wykopoczta trwa już od paru ładnych lat - i mimo, że to ja ją organizowałem, to od "zawsze" @kuki_1988 miała decydujący głos w najważniejszych kwestiach.
Prawdą jest, że z niechęcią podchodziłem do tematu organizacji kolejnej edycji;
jak tylko ogarniecie resztę tematów


@b__g: Paaanie, pan przyjdź, połóż wszystko na stół i będziem rozmawiać, to trzeba na spokojnie xD

Wykopoczta trwa już od paru ładnych lat


@b__g: Tak ładnych że aż zaczęła się zanim ją przejąłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamięta jeszcze czy już ogłosił się pomysłodawcą?

kolega @wilku1984 próbował wymusić na mnie cesję domeny wykopoczta.pl (co wbrew pozorom nie jest tak łatwe) wiedząc,