Wpis z mikrobloga

Wiemy już chyba wszystko, pora więc odkryć karty i wyjaśnić jak na przestrzeni ostatnich tygodni rozwijała się nasza inicjatywa pt. #wykopoczta 2018. Najłatwiej wydarzenia przedstawić chronologicznie, a oto i one:

9 grudnia 2017 – @b__g w podsumowaniu wykopoczty używa słów „Kiedy kolejna edycja? Nie wiem, natomiast prawdopodobnie ja się tego już nie podejmę”. Sprytne, bo nie rozstrzygające niczego.
24 sierpnia 2018 – po raz pierwszy piszę do @b__g w/s tegorocznej wykopoczty. 3 dni później informuję że nikt nie miał nic przeciwko abym to ja poprowadził tegoroczną edycję.
29 sierpnia 2018 – piszę do Wykopu, pytam czy w jakikolwiek sposób inicjatywę będą wspierać.
2 lub 3 września 2018 – nasz wszystkoumiejący informatyk rozpoczyna pracę nad nową stroną. Poprzednia rzekomo przepadła, choć tej wersji nie „kupuje” ani on, ani ja.
4 września 2018 – pytam @b__g o przekazanie bądź sprzedaż domeny wykopoczta.pl. W odpowiedzi dostaję pytanie czy żartuję i... to już ostatnia wiadomość jaką otrzymuję od „byłego” organizatora.
5 września 2018 – ogłaszam wycięcie ewy321 z ekipy moderacyjnej. Dostałem info że rok temu była różową organizatora, a ten właśnie obrał kurs kolizyjny. Nie mam pojęcia w czyim poza jego własnym interesie będzie sabotaż więc reaguję zachowawczo.
8 września 2018 – rozsyłam do wybranych moderatorów zapytania o emaila aby dołączyć ich do Slacka na potrzeby eventu. Tylko jedna osoba unosi się honorem („jestem jednym z glownych organizatorow, a nie modem”) i nie odpisuje: @kuki_1988.
8 września 2018 – ponawiam zgłoszenie do Wykopu, nasz informatyk zaprzestaje pracy do momentu oficjalnej aprobaty włodarzy Wykopu.
12 września 2018 – otrzymujemy przeciek że @b__g jednak lepi coś po cichu, a zeszłoroczny rzewny płacz był tylko jednorazowym zagraniem pod atencję.
14 września 2018 – otrzymuję odpowiedź Wykopu na drugie ze zgłoszeń: „Witamy, dziękujemy za propozycję, niestety, nie możemy jej przyjąć. Od lat współpracujemy z obecnym organizatorem Wykopoczty, nic w kwestii tej współpracy nie uległo zmianie - jesteśmy zadowoleni i darzymy organizatora ogromnym zaufaniem. I z tego co wiemy, planuje on kolejne edycje zabawy :-)”

Jaki portal taka drama. Taki już nasz piwniczny lajf że lubimy kłamać bo za monitorem nabywamy poczucia bezkarności. Jaka więc była prawda od samego początku? Najpewniej taka że Wykopoczcie nigdy nie groziło zakończenie, po prostu b__g zgarniał atencję za to jak to on nie ma ciężko – choć odejścia nigdy nie brał serio. Atencja uzależnia nie tylko różowe.

Mam mnóstwo mieszanych uczuć. Z jednej strony się cieszę bo ten bajzel skutecznie wyleczył mnie z brania udziału jako uczestnik w jakiejkolwiek przyszłej Wykopoczcie. Tyle czasu zaoszczędzone, tyle wygrać. Z drugiej strony jest mi tak zwyczajnie po ludzku przykro i wstyd, bo pamiętam doskonale ile osób poświęciło masę swojego czasu żeby wystartować z tegoroczną, „wilczą” edycją...

Podobno taki ma się rząd na jaki się zasługuje. Oto więc Wykop i Wykopoczta na jakie zasługujecie: portal nie odpowiadający na zgłoszenia przez 2+ tygodnie i organizator eventu z rozszczepieniem osobowości. Miłej zabawy.
  • 98
  • Odpowiedz
@wilku1984: Ok, dziękuję za fatygę i podesłanie screenów. Tylko mam jeden problem, w żadnym momencie nie widzę oficjalnego wpisu BG w Twojej rozmowie jakoby się zadeklarował, że nie będzie prowadził wykopoczty. Na podstawie tego chatu mogę tylko stwierdzić... że BG zrozumiał, że chcecie mu pomóc organizować wykopocztę... tj dołączyć do zespołu. Stąd też pytanie, czy żartujesz sobie z cesją domeny. Tak samo podesłałeś w sumie screeny maili do wykopu
  • Odpowiedz
jakoby się zadeklarował, że nie będzie prowadził wykopoczty


@Grzabek: zadeklarował się pod koniec ubiegłej wykopoczty, po prostu zrobił to na tyle niejednoznacznie że dziś rzeczywiście trudno go złapać za słowo. Dla całego (!) Wykopu komunikat był jednak jasny: to ostatnia Wykopoczta pod dowództwem @b__g. I właśnie dlatego tyle osób jest obecnie szczerze zdziwionych że wraca - nikt się tego nie spodziewał.
Druga sprawa że znajdź w naszej rozmowie fragment "nie
  • Odpowiedz
@wilku1984: No dobra, ale teraz po tym komunikacie wykopu rozmawiałeś z @b__g ? Nie możecie np podjąć razem współpracy i zrobić best wykopoczta ever ? Być może dojdziecie do porozumienia z B_G i kiedy Twój team się sprawdzi w tegorocznej edycji to przedyskutujecie pokojowe przejęcie tego obowiązku z jego głowy ? Przecież jakieś kompromisy muszą mieć miejsce a skoro work-force jest już ogarnięty to chyba nie problem nie ? Chyba, że
  • Odpowiedz
@wilku1984: guzik było dogadane i wyraźnie potwierdzają to screeny które wrzuciłes.

Oczerniasz człowieka, który może nie jest aniołem (chociaż z rozmów tu nic mir wynika a nie sledzikem afer w zeszłych latach), ale nie jest niczemu winny.

Bardzo nieładnie, fuj.
  • Odpowiedz
Nie możecie np podjąć razem współpracy


@Grzabek: I jak ja mam na tym człowieku polegać? Poczytaj co ludzie o nim wypisują, ilu podpadł, na ile jest niesłowny, na ile ma rozdęte ego i nierealne oczekiwania względem ludzi...

tutaj chodzi o pojedynek ambicji


@Grzabek: w żadnym wypadku. Tu od początku chodziło o wprowadzenie nowej jakości. Zastąpienie
"zapraszamy na wykopocztę, Twoje dane są tu bezpieczne jak fotki Jeniffer Lawrence w iCloudzie"
poprzez
  • Odpowiedz
@wilku1984: Ok, zanim zadecyduję którą stronę wspierać (aka. czy bojkotować czy nie) powiedz mi proszę, czemu mam wspierać Ciebie i w jaki sposób mogę wiedzieć, że Ty wykonasz wykopocztę lepiej niż B_G?
  • Odpowiedz
Ty wykonasz wykopocztę lepiej niż BG


@Grzabek: nie wykonam. W momencie w którym nie mam wsparcia ani Wykopu (@a_s) ani @b__g pozostaje mi usunąć się w cień i z bezpiecznej odległości przekonać się czy wykopowicze akcję wesprą czy zbojkotują. W tym ostatnim wypadku na nowo pomyślę czy jest sens budować coś swojego w przyszłości. I wtedy się zastanawiaj czy mnie wspierać ( ͡º ͜ʖ͡º)
A
  • Odpowiedz
@wilku1984: widzisz, twój problem jest taki, że nie zawsze czytasz że zrozumieniem. Wypowiedź BG sobie nadinterpretowales, a z mojej wyciales, że nie sledzilem zeszłych afer oraz to, że "nie jest niczemu winny" tyczy się tej afery, a nie ogólnie wszystkiego w życiu. I jeszcze ten tekst o mesjaszu, w kontekście mojego postu - jest totalnie chybiony.

Cieszy fakt, że masz inicjatywę i zapał, ale jeszcze potrzebujesz parę rzeczy w życiu zrozumieć
  • Odpowiedz
@wilku1984: usuń konto, bo się kompromitujesz całkowicie. Jedyne co ci pozostaje to przeprosić wszystkich zainteresowanych, wszystkich, których okłamałeś wzywając do afery, okłamanych wolontariuszy i modlić się o to, aby @b__g nie wytoczył ci procesu cywilnego, bo na "kilku stówkach" "ryzyka inwestycyjnego" (xDDDDD) się wtedy dla ciebie nie skończy.
  • Odpowiedz
@b__g dlaczego nie odpuscisz? Jeśli rok temu był blamaż, to może zrób rok przerwy, zobacz czy będzie mniejsze zainteresowanie, czy większe? Zamiast siedzieć i truc, jak Polak, robić aferę, #!$%@?ć forum i dzielić? Liczy się inicjatywa, prawda? Więc, jaki jest Twój problem? Może ten projekt nie był dedykowany Tobie? Daj wykazać się innym wreszcie...
  • Odpowiedz
@wilku1984: jako, że zdarzyło mi się pomagać @b__g w ostatniej edycji to mogę śmiało powiedzieć, że jest on cholernie ciężki do współpracy. ALE sam @b__g o tym dobrze wie i często o tym sam wspominał.

Jednak jest jeden pewnik: dopóki @b__g konkretnie nie napisze w stylu "ok, to przekazuje Ci dowodzenie nad #wykopoczta" dopóty to nie ma mocy. Prawo do organizacji przyznałeś sobie sam, potwierdziłeś to na screenie. @b__g ani
  • Odpowiedz