Wpis z mikrobloga

#olsztyn #piwo #alkohol #prohibicja #bekazpisu

Olsztyn, monopol na Mochnackiego. Przy wejściu "bramkarz" pyta czy po alkohol. Jak tak, to dostajesz bilet wstępu za który płacisz 3zl. Przy kasie odliczone jest 3zł za bilet. Mi piwa nie odkapslowano, ale facetowi przede mną otworzyli wódkę. Na drzwiach wisi regulamin imprezy, jednak nie przyglądałem się ani nie robiłem zdjęć, żeby nie wzbudzać podejrzeń.
AnonimowyGoj - #olsztyn #piwo #alkohol #prohibicja #bekazpisu

Olsztyn, monopol na Mo...

źródło: comment_IKIOxpsryuC4KDdCicGpztcfSth6IFnY.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@AnonimowyGoj: No ale za kółkiem? :D Brecht z nazwy imprezy też. Mimo wszystko szanuję za przygotowanie się zawczasu na potrzeby statystycznej większości mieszkańców.
  • Odpowiedz
@Pietro nie kupisz bo nie ma popytu. U nas popyt jest więc jest też i podaż i żadne durne przepisy tego nie zablokuja. Tak działa rynek, historia już to pokazała, a podejmowanie tych samych działań i oczekiwanie innego skutku, to po porostu szaleństwo...
  • Odpowiedz
@AnonimowyGoj: eh, w Polsce jak w lesie.

W cywilizowanym kraju jak demokratycznie wybrany samorząd ustala proste przepisy porządkowe to ludzie się generalnie do nich stosuja. A u nas juz zaczyna się obchodzenie.

Efekt bedzie taki ze albo sklep straci koncesję (mam nadzieję, należy im się za jawną kpinę z prawa) albo zaraz uszczelni się prawo i wprowadzi się wydawane administracyjnie zezwolenia na prowadzenie imprez zamknietych. I wszyscy będą mieli gorzej
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimowyGoj impreza masowa? Jak tak to są nieźle w dupie bo pewnie brak pozwolenia, asysty straży i pogotowia. Dodatkowo nie mogą sprzedawać alko powyżej 3.5% i w szkle
  • Odpowiedz