Wpis z mikrobloga

#szukamlaptopa myslalem zeby wymienic swojego leciwego juz T420. szukam czegos wykonanego bardzo dobrze(mam na mysli naprawde BARDZO dobrze), z dobrym czasem pracy na baterii(caly dzien bez ladowania bylby super), dobra klawiatura i ekranem. wydajnosc jest troche na drugim miejscu, na pewno nie bedzie uzywany do gier, przede wszystkim bedzie sluzyl do programowania i jakichs gowien w stylu ogladanie filmow albo przegladanie internetu, okazjonalna praca w wordzie.

uzywam Linuxa, wspominam o tym bo wiem ze roznie to bywa, niektore laptopy lepiej wspolpracuja z linuchem, inne gorzej.

rozwazalem do tej pory przede wszystkim thinkpada t480 i della xps13 9370. z checia kupilbym thinkpada, lubie thinkpadowska stylistyke, ufam tej linii i po prostu wyglada on rozsadnie, ale slyszalem, ze serwis lenovo, nawet w przypadku serii thinkpad wyglada strasznie slabo.

od xps13 odstrasza mnie przede wszystkim brak opcji matowej matrycy, poza tym slyszalem ze mimo wszystko jakosciowo to polka nizej niz thinkpady

doradzicie cos? jakies inne propozycje? myslalem nad macbookiem, ale po krotkiej zabawie z iphonem SE dochodze do wniosku ze wizja apple'a nie do konca pokrywa sie z moja, moze z laptopami jest inaczej ale sprawdzanie tego za 8000 to dla mnie troche za drogo
  • 2
@g1venchy ThinkPad ofkorz, u nas są T480 w firmie i są ok, na razie zero problemów aczkolwiek weszły dopiero niedawno. Ale ogólnie z serią T jest mało problemów, przerabiałem wszystkie, żona ma T430 który ma 6 lat i wszystko ok
@g1venchy: od siebie nie polecam maca (mbp13), jakakolwiek kompilacja kończy się odpaleniem turbiny ( ͡° ʖ̯ ͡°), a docker na osx działa kiepsko (io)