Wpis z mikrobloga

@Drakii: nie rozumiem, co to znaczy duża ilość sprzedających? Przecież duża ilość sprzedających oznacza, że jest również duża liczba kupujących. Czy bardziej chodzi o to, że np. 100 ludzi sprzedaje swoje bitcoiny jednemu wielorybowi? Ale wtedy można też spojrzeć na to, że jest to jedna duża transakcja kupna, więc kurs powinien rosnąć.
koniec koncow 80-90% traci ... :D


@skajter: kapitałowo, tyle samo traci co zarabia. gra o sumie zerowej (minus ewentualnie opłaty)

@Cybher1: tak jak ktoś Ci napisał, aktualna cena to cena ostatniej transakcji.
(powiedzmy, ze było 10)
Jeżeli Ty chcesz sprzedać po 10 ktoś po 11, a trzeci po 12, a ja chcę kupić po 9, to nic się nie dzieje, ale jak teraz
skoro jest więcej sprzedających i chcą sprzedać,
@Cybher1: To bardzo proste chodzi o to których w danym momencie jest więcej. To tak jak z choinkami w wigilie, zostało sprzedawcą dużo towaru więc będą go chcieli sprzedać za każdą cenie obniżając ją, bo nie ma chętnych na kupno. I odwrotnie jeżeli był by tylko jeden stragan z choinkami i ludzie by się o nie zabijali (dużo kupujących) sprzedający może dyktować ceny które rosną. A każda transakcja jak pisałeś ma
@LowcaG: to jeszcze mam jedno pytanie. Jakie to ma przełożenie na takie drastyczne spadki/wzrosty jak to ma miejsce w przypadku bitcoina? Skąd takie nagłe skoki ceny? Czy jeśli wieloryb kupi nagle mnóstwo bitcoinów to kurs wzrośnie, czy spadnie i dlaczego?
Cena spada jeżeli sprzedających jest więcej niż chętnych na zakup.


@kamil-wasniewski: To nie jest do końca prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprzedających może być więcej, ale mogą mieć ceny totalnie z dupy, w sumie mogą pokrywać całą drabinkę cen, a kupująych może być mniejsza ilość i tak będą kupować po jednym, i cena będzie rosła
to jeszcze mam jedno pytanie. Jakie to ma przełożenie na takie drastyczne spadki/wzrosty jak to ma miejsce w przypadku bitcoina? Skąd takie nagłe skoki ceny? Czy jeśli wieloryb kupi nagle mnóstwo bitcoinów to kurs wzrośnie, czy spadnie i dlaczego?


@Cybher1: masz arkusz zleceń.
Niech będzie ten z mojego poprzedniego posta

ja chcę kupić za 9,
a dalej chcą sprzedać za 10,11,12.

I teraz jak Ty przyjdziesz i kupisz wszystkie trzy, (Czyli
@Cybher1: ps.
Zauważ, że jak wykupił całą podaż (z tego przykładu) to średnio kupił akurat po 11.
Cena jest po 12.

A ja dalej chętny po 9.
I jeżeli jego ruch nie spowoduję kolejnych chętnych na kupno (bo będzie rosło), to chociaż wpłynął na cenę to musi wystawić do sprzedaży powyżej 11 aby zarobił i będzie liczył, ze ci którzy myślą "będzie rosło", kupią to od niego