Wpis z mikrobloga

Byłem pewien, absolutnie pewien, że zakaz sprzedaży w alkoholu w #olsztyn będzie w jakiś sposób ominięty/złamany - dziś dowiedziałem się legalnie jak to można zrobić xD

Wchodzę jak gdyby nigdy nic do monopolowego chwilę temu dziwnym trafem otwartego przy starówce, a tutaj jakiś dresik mnie zagaduje

Pan po alkohol? To bilecik, trzy złote

Nie dowierzam, ale patrzę na drzwi monopolowego - A TAM REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ XDXD

Przyznaję się że jestem po prostu dumny i pod wrażeniem pomysłowości. Genialne.
#alkohol #prawo #bekazpisu #neuropa
  • 71
  • Odpowiedz
@Frality: ale pijalnia nadal może funkcjonować. To jest zakaz który dotyka tych którzy chcą się napić w domu a nie #!$%@?ć jak Messerschmitt na mieście. Opresyjne państwo w akcji
  • Odpowiedz
Serio wprowadzili prohibicję w Olsztynie? Mieszkam pół miesiąca w Tallinie i tu jest od 10 do 10 i ostatnio poszedłem 22.10 do sklepu bo akcja wyszła spontanicznie, biorę browara i podchodzę do kasy, a Pani wskazała mi zegarek... Zastanawiałem się co to za kraj i głupie prawo. A tu proszę. To samo w Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ntskj: może ja durny lub prosty chłopaka ale jak od 22 nie kupisz to ludzie wejdą o 21, wezmą trochę pod korek' bo za godzinę nie kupisz, weźmy na zapas i tak się nie zmarnuje' a efekt będzie taki, ze się naprujo jeszcze bardziej¯\_(ツ)_/¯


Ch*j z takim rozwiązaniem...
  • Odpowiedz
@skalar_neonka: Z prostej przyczyny: sprzedaż tych piw odbywała się poza strefą wyznaczonej imprezy masowej. To, że wchodzisz na jakieś pole (np. lotniska), nie oznacza, że całe pole jest objęte imprezą masową. Najczęściej masówkę wyznacza się właśnie w pobliżu sceny (tam nie można wejść z butelkami, puszkami i innym alko, ale np. z piwem w plastiku zakupionym na terenie imprezy masowej już tak - w zależności od regulaminu imprezy). Gastronomię się
  • Odpowiedz
@ntskj: W Mielnie też jest taki zakaz to przerobili monopolowy Jantar na lokal gastronomiczny. Teraz można tam kupować alkohol o każdej godzinie, ale otwierają ci go na miejscu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz