Wpis z mikrobloga

Byłem pewien, absolutnie pewien, że zakaz sprzedaży w alkoholu w #olsztyn będzie w jakiś sposób ominięty/złamany - dziś dowiedziałem się legalnie jak to można zrobić xD

Wchodzę jak gdyby nigdy nic do monopolowego chwilę temu dziwnym trafem otwartego przy starówce, a tutaj jakiś dresik mnie zagaduje

Pan po alkohol? To bilecik, trzy złote

Nie dowierzam, ale patrzę na drzwi monopolowego - A TAM REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ XDXD

Przyznaję się że jestem po prostu dumny i pod wrażeniem pomysłowości. Genialne.
#alkohol #prawo #bekazpisu #neuropa
  • 71
  • Odpowiedz
  • 16
@Dudek89 od 4 września zgodnie z życzeniem rady miasta w obrębie miasta Olsztyn nie kupisz alkoholu w żadnym sklepie lub stacji benzynowej w godzinach 22-6, taka mała prohibicja. Barów i restauracji zakaz nie dotyczy.
  • Odpowiedz
@ntskj: I za to nienawidzę tego kraju, że politycy zastanawiają się tylko, jakby tu jeszcze dosrać obywatelom zamiast im pomagać, ale za to też kocham ten kraj, że w 5 minut ktoś wymyśli sposób, jak to obejść ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@rraaddeekk policji nie, ale musi być ochrona i jest to regulowane w przepisach, ilu ma być ochroniarzy na uczestników imprezy (np. 2 tys to 27 ochroniarzy, koszt ok 20 tys zł). Zajmuje się organizacją imprez, więc post jest bujda na resorach lub autor pomylił masowe ze zwykła impreza (do 1000 os.).

Po pierwsze, koszt organizacyjny to ok. 250 zł, ponieważ znaczek w urzędzie to 82 zł, opinia pogotowia ratunkowego to 150 zł, nie wspominając, że trzeba mieć pozytywne opinie od policji, sanepidu i straży pożarnej.

Po drugie, na masowce jest zakaz sprzedawania alkoholu powyżej 4% i jest to regulowane w przepisach.
  • Odpowiedz
@czar_Pekla: tu akurat w dokumencie @cajar: to jest napisane

Kto organizuje imprezę masową bez wymaganego zezwolenia lub niezgodnie z warunkami
określonymi w zezwoleniu albo przeprowadza ją wbrew wydanemu zakazowi, podlega
grzywnie nie mniejszej niż 240 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo
pozbawienia wolności od 6
  • Odpowiedz
@ntskj: no fajnie, ale na imprezie masowej można sprzedawać tylko i wyłącznie alkohole poniżej 3,5%. Najpewniej zmienił typ zezwolenia na gastronomiczny i tyle
  • Odpowiedz
  • 1
: @czar_Pekla: masz słuszne przeczucia że autor mógł pomylić masówkę z normalną(wszak myli mi się Wańkowicza z Wilczyńskiego ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Na swoje usprawiedliwienie dodam że byłem w szoku widząc otwarty monopolowy xD Bujdą nie jest, bo wiele niezależnych Mirków potwierdziło tutaj że Grosik taką inbę robi, ale cieszę się że mój post jest przyczynkiem do merytorycznej dyskusji (
  • Odpowiedz
  • 0
@Frality: w Olsztynie jest zakaz sprzedaży alkoholu 22-6 na stacjach/sklepach - namnożyło się tego w różnych miastach afair dzięki nowelizacji ustawy o wychowaniu z trzeźwości z marca tego roku.
  • Odpowiedz