Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś behawiorysta odnośnie kotów?

Moja kotka ciągle przynosi mi swoje zabawki, przeraźliwie przy tym miaucząc. Oczywiście, że ją chwalę jakim jest fantastycznym myśliwym, dziękuję za podarunki, ale od kiedy znosi mi ich masę, a przy tym potrafi ściągnąć np skarpetki z suszarki i mi przynieść to się staje dość uciążliwe XD Doceniam jej dobroć, no ale kuźwa, po co mi jej zabawki są XD

Co z tym fantem zrobić? Ciąża urojona nie wchodzi w rachubę - podejrzewam, że po prostu chwali mi się zdobyczami, ale nie wiem jak ją tego oduczyć, bo strasznie się przy tym drze :D

#koty #logikakota #logikakotow #behawiorystyka
  • 16
@kittykaktus: Generalnie ona otrzymuje multum uwagi z mojej strony, dlatego też odrzuciłam kwestię zaczepki żeby poświęcić jej czas i uwagę. Poza tym zdaję sobie sprawę z tego, że jest bardzo ze mną związana, bo wszędzie gdzie ja idę to ona zaraz za mną, a nie daj boże zamknę się w łazience to hurr durr człowiek nie było Cię wieczność, ledwo przeżyłam XD

Chociaż może jest aż taką atencjuszką, że jednak XD
@kittykaktus: Ale wiesz jak mi się serce kraje... Jak ona przyniesie coś, miauczy i weź tu nie pochwal takiej zdobycznej skarpetki - przecież na pewno ciężko było ją upolować! :D
@hejk4 mam 4 koty, ale nie są tak są slodkie niestety :D Zazwyczaj polują na jedzenie w misce, garnkach, foliowkach... I spierdzielaja, bo wiedzą, ze juz lece :D (i tak, próbuje ich oduczyc chodzenia po meblach, ale niestety cale zycie mogly to teraz trudno nad tym zapanowac)
@kittykaktus: Moja też się pchała bardzo na meble (bo po łóżkach, fotelach itp może sobie śmigać, ale stoły, szafki kuchenne to już nie), ale oduczyłam ją tego klaskaniem jakkolwiek głupio to brzmi - jest nauczona, że klaśnięcie oznacza coś, czego nie może robić i tak po kilku klaskach odpuszcza (polecam sposób). U mnie minusem w wychowaniu było to, że mieszkałam ze współlokatorami no i wiadomo, że ją rozpieszczali za bardzo i
@hejk4: a kiedy ją wzięłaś? Ile tygodni miała?
Jesli jest zabawowa i brak jej towarzystwa innego kota to może ciebie prowokować do zabawy. Niestety maluchy mogą się bawić godzinami, dlatego najlepsze rozwiązanie to mieć 2 w pakiecie. Dostarczą sobie nawzajem uwagi i towarzystwa tego samego gatunku.
@ragdolka: Miała niecałe pół roku.
Chciałam przygarnąć drugiego kota, ale ona nie akceptuje żadnego - zaakceptowała tyko kotkę moich rodziców, która jest od niej starsza i była przed nią :) I może faktycznie to jest to, o czym mówisz, bo jak przyjeżdżam do rodziców to ona daje mi spokój.