Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu poniżej znajduje się lista rodzajami skrzyni biegów w ciągnikach rolniczych. Może ktoś ma wyrobioną opinię na ich temat. Interesują mnie dwa kryteria: trwałość tzn. która wytrzyma najwięcej motogodzin przy prawidłowym użytkowaniu, drugie kryterium to ewentualne koszty napraw, jest to istotna kwestia gdyż np: regeneracja skrzyni vario to koszt ponad 40.000PLN. Kryterium które nie ma znaczenia jest wygoda użytkowania bo tu z góry wiadomo że wygrywa skrzynia bezstopniowa
#rolnictwo
#traktorboners
#technologia
#motoryzacja
#maszyny
źródło: comment_UI7njsC3tA6hTksq9OtFgKLUlCzYSxES.jpg
  • 27
@boostasio: No nie. Dla mnie liderem jeśli chodzi o skrzynie są JD ze zwykłymi skrzyniami mechanicznymi (czyli 4 lub 6 przełożeń głównych i 4 półbiegi przełączane pod obciążeniem) ale za to ze sprzęgłem nie tym zwykłym mechanicznym tylko tym lepszym, nie pamiętam jak się nazywało. W każdym razie wolałem zawsze to od rozwiązań z Kuboty (jeździłem taką co miała 2x2x4x2 i to była tragedia, niby 32 biegi ale HI-LO przełączane tylko
@boostasio: tylko Fendty używane w Polsce to przebiegi 20-30 k mth, które zazwyczaj pracowały ciężko. Powiedz czy to mało, Vario to najlepsze skrzynie. Pod względem wygody to JD to łatwo sie obsługuje, najtańsze to mechaniczne z hydraulicznym sprzęgłem
@lukaschels: 20-30k? chyba bardziej 12-20k, bo nie wiele widzę ofert z wyższym przebiegiem, pisałem z gościem na olx, pytałem czy było coś robione przy vario a sprzedający że tak bo inczej nie było by takiego wysokiego ciśnienia a traktor ma niby 7k motogodzin, podobno vario często siada poniżej 10k, gdyby vario wytrzymało 20k to bym jeszcze rozumiał
@boostasio: w Polsce każdy jest kręcony, byłem w Niemczech tam każdy 5 letni ma 10 k, później dokupuje niemiec przez 10 lat dorabia 10-15k mth i sprzedaje do Polski. U nas handlarz skręca do 8 k i mówi że był trzecim ciągnikiem w gospodarstwie co ma 50 ha . Mniejsi rolnicy rzadko kupują go jest dla nich za drogi

Mówię o Fentdach, ale czesto dotyczy to tez innych marek

Siada często
@lukaschels: możesz mi powiedzieć dla jasności jak nazywa się u JD skrzynia jak to ująłeś: "mechaniczne z hydraulicznym sprzęgłem"
swoją drogą to ciekawe że większość fendów serii 900 na olx ma 7k lub 8k motogodzin ( ͡ ͜ʖ ͡)