Wpis z mikrobloga

Zdrowy rozwój gospodarki polega również na tym, że pensje rosną w ślad za produktywnością. Tymczasem w minionym piętnastoleciu polskie płace zostały w tyle o jakieś 40 procent. W Niemczech ta różnica wynosi 9 procent.
Polska jest jak przedsiębiorstwo, które chwali się wynikami a jego pracownicy od lat dostają tą samą, słabo płatną umowę-zlecenie.

#kapitalizm #antykapitalizm #neuropa #praca
  • 33
@fenis: czy jeśli odbierzesz przywileje wymienionym grupom w imię „dobra przedsiębiorców”, to jakiejś grupie społecznej sytuacja znacznie się poprawi lub przedsiębiorcy wtedy stwierdza „no, dostali za swoje - teraz możemy zająć się bezpieczeństwem socjalnym i dobrem swoich pracowników”, czy może jednak kolejne grupy społeczne dołączą do śmiecio-pracy po to, żeby firma „mogła się rozwijać” co w konsekwencji tylko sytuacje pogorszy, a dla tych pracujących u januszków i tak nic się nie
@fenis: system emerytalny wyglada jak trup bo zmieniono go na kapitałowy z „solidarności pokoleń”. Sądzę że to się zmieni.
A’propos - teksty „sam sobie załóż działalność” to nie do mnie. Dla mnie nie jesteście świętymi krowami, macie płacić składki, traktować ludzi jak ludzi i dzielić się wypracowanym zyskiem w ramach wypracowanej produktywności. Głoduję tak, ze żebyście byli do tego przymuszani, bo sami nigdy tego nie zrobicie.
W Polsce przedsiębiorcy mają się
@motaboy: Dlatego ja nie zatrudniam nikogo. Sam wykonuje zadania w mojej firmie, bo gdybym musiał uzerac się z takimi darmozjadami Twojego pokroju, pewnie po miesiącu #!$%@? na zbity pysk a i pewnie roszczenie towarzystwo obsmarowaloby mi dupe. I w mojej branży ludzi mojego pokroju jest wielu. No ale przynajmniej żaden pracownik nie będzie narzekał u mnie na małe place, skoro nie będzie żadnej XD. I to jest ta Twoja filozofia, bo
A przedsiębiorcy? Żadnych przywilejów nikomu.


@fenis: no #!$%@? faktycznie, liniowy podatek z ktorego sam kozystasz zeby nie wpadac w drugi prog xD to nie przywilej xD 2 lata niskiego zusu? Kuuuwa paaanie co to za przywilej, zeby za darmo bylo xD jeszcze zebys chociaz prowadzil faktycznie firme a ty jestes na samozatrudnieniu zeby nie placic podatkow, zwykly przekret z ktorym nikt nic nie robi. Paaanie a jaki to przywilej xD

Sam