Wpis z mikrobloga

Na główną weszła informacja nieprawdziwa, oczywiście z pch24.

https://www.wykop.pl/link/4517553/#comment-58271635

Trybunał stwierdził, że krajowy proces decyzyjny był kompleksowy, a matka była wystarczająco zaangażowana, zapewniono jej ochronę swoich interesów i mogła przedstawić swoją sprawę. Nie ma też podstaw do podważenia, że sprawa była dogłębnie przeanalizowana, a decyzje podjęte w najlepszym interesie dziecka. Matka nie widziała dziecka od 3 lat, więc Trybunał uznał, że nie wystarczająco wzięto pod uwagę jej prawo do łączenia rodziny.

Matka skarżyła się na zakaz kontaktu, a nie odebranie dziecka. 
Matka sama mieszkała z rodzicami i rozeszła się z ojcem dziecka (w momencie narodzin sami mieli po 19 lat). 
Dziadek wyrzucił je z domu. Z pomocą społeczną matka zdecydowała, że zamieszka w ośrodku, skąd wróciła do swojego ojca i znowu wylądowała w ośrodku, bo dziadek był przemocowcem. 
Dziadek dźgnął sąsiadów, rodziców przyjaciela córki, bo myślał, że jej pomogli.
Po 3,5 miesiąca w ośrodku, matka znowu wróciła do domu.
Więc opieka zabrała dziecko do domu zastępczego o tajnym adresie. Matce pozwolono na godzinę tygodniowo nadzorowanych odwiedzin. 
Wcześniejszy ośrodek powiadomił opiekę, że matka ma deficyty w zdolnościach opieki nad dzieckiem, a nawet nad sobą, jednak odmówiła pomocy. 
Ustalono, że matka jest pod dominacją swojego ojca, który podejmuje za nią decyzje i kontroluje finanse. W domu była ofiarą i świadkiem przemocy. Ojciec zabrał ją do pomocy społecznej, przedstawiając jako niepełnosprawną intelektualnie, żeby dostać mieszkanie. 
Matka, nawet w bezpiecznym środowisku w ośrodku, słuchała się swojego ojca. Mógł też wpływać na nią, żeby zapobiegać zaangażowaniu opieki. 
Matka, nie chodziła do szkoły, nie umie czytać i pisać. 
Po 3 miesiącach dziecko przeniesiono z opieki kryzysowej do obecnej rodziny zastępczej, bo "kryzysowa matka zastępcza" była śledzona po odwiedzinach. Ustalono, że śledzące ją auto należy do dziadka dziecka. 

Dalej czytajcie sami o tej hetero patologii http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-185495

#norwegia #neuropa #etpcz #tysiacurojenniezaleznychmediow #prawaczlowieka #bekazprawakow #dzieci #heterodewiacja
  • 2