Wpis z mikrobloga

@Melcma: Normalnie bym się z tobą z godził z tym, ale ja nawet z tobą nie dyskutowałem i nikomu nic nie udowadniałem. Ale niech ci będzie, jak TAK ciężko wejść na distrowatch (jakbyś nie zauważył to to było źródło) to proszę.

Chciałem ci podesłać inne statystyki np na steamie ale tam prawdopodobnie mint jest zaliczany albo do grupy ubuntu albo do grupy inne, która stanowi przeważającą część, więc nic by
Kryspin013 - @Melcma: Normalnie bym się z tobą z godził z tym, ale ja nawet z tobą ni...

źródło: comment_3c7gw097T5rrwg63VscVcgYiHvX5JShe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Ogólnie jest taka zasada. Jak masz znajomego korzystającego z linuksa, który może ci pomóc z ewentualnymi problemami to bierz distro z którego on korzysta. Jak nie masz takiego znajomego, to bierz distro, które ma najwięcej opisanych problemów, poradników itd. Ilość opisów dla ubuntu/minta jest przeważająca w porównaniu do manjaro.

@Melcma: Btw jak masz już statystyki to co dalej? Chciałeś je tak po prostu czy coś chciałeś mi
  • Odpowiedz
@Kryspin013: no nie do końca, bo wiadome jest, że distrowatch nie odzwierciedla w rzeczywistosci popularności tych dystrybucji i dla przykładu, ja np używając Manjaro wchodzę na profile innych dystrybucji, żeby się o nich czegoś dowiedzieć - po co mam wchodzić na profil Manjaro?
Jak byś nie uciął screena to tam wyżej jest napisane "Page Hit Ranking", a nie "Linux Popularity" - to chyba jest różnica, nie?

Jak już chcesz się bronić distrowatch to zsumuj sobie wszystkie distro Ubuntu i potem to porównaj do Minta

Ciężko dostać rzetelne statystyki, głownie są to szacunki, które pokazują od 40% do 60% popularnosci Ubuntu względem innych distro, mam za to pod ręką statystyke ludzie reportujących kompatybilność Steam Photon z grami, i wg mnie oddaje ona rzeczywistą popularność dystrybucji na desktop, która nijak ma się do tego co napisałeś i
  • Odpowiedz
no nie do końca, bo wiadome jest, że distrowatch nie odzwierciedla w rzeczywistosci popularności tych


@Melcma: Bo nie istnieje żadne statystyki pokazujące rzeczywistą popularność danych dystrybucji i nie da się ich przeprowadzić chyba z wiadomych przyczyn. Mógłbyś jedynie sobie jakiś duży serwis jak google odpytać o popularność tego jak im się komputery przedstawiają przy konstrukcji zapytań przez użytkowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak
  • Odpowiedz
@Kryspin013: wg Distrowatch ReactOS jest bardziej popularny niż Deepin i Ubuntu Mate, i delikatnie mniej niż Antergos

zatem, chcesz mi powiedzieć, że uzwględniając wyżej podane wyniki, Distrowatch jest rzetelniejszym źródłem popularności, niż rzeczywisty raport, w którym to sami użytkownicy zaznaczają swoją obecność zgłaszając kompatybilność software'u? Uproszczając, strona która prowadzi statystyki kliknięcia w daną stronę jest bardziej rzetelna niż dokument w którym użytkownicy sami się wpisują.
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Galilei: ja nie polecam Ubuntu Budgie, używałem 16.04 potem 18.04 łącznie przez rok czasu, bardzo pobugowane; co prawda najładniejsze ze wszystkich desktopów ale serio, mocno pobugowane, a teraz przepisują to na inną biblioteke wiec zdaje się, że prace zostały wstrzymane, chyba, ze Solus otrzymuje aktualizacje
  • Odpowiedz
@Melcma: Ziomie, nic ci nie chcę udowadniać. Nie wiem czego w tym nie rozumiesz xD

Po prostu twoja statystyka też jest z d--y bo wycina bardzo małą część z i tak już bardzo małej części osób korzystających z steama na linuksie a podrzucasz to jako ogólną statystykę wykorzystania linuksa na desktopach. Ehh... Przyznaję tylko jedno, co do distrowatch to jebnąłem się pod jednym względem, miałem ci podesłać statystykę z całego
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ja też ci nie chce nic udowadniać, bo ignorantowi nie da się nic przetłumaczyć, raczej chodzi mi o to, żeby ktoś potem nie powielał tych bzdur i rozgłaszał dalej "a, bo gdzieś przeczytałem..."

Pudło, mint przebił popularnością ubuntu kilka lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Melcma: Wciąż wolę wierzyć distrowatch niż jakiemuś randomowi z internetu z dokumentem gdzie się może z 1000 osób wpisało, a który to dokument traktuje jako globalną statystykę. I pisałem wcześniej, nie opieram się o distrowatch tylko o artykuły z internetu. Przy czym nie wykluczam, że mogę się mylić. Po prostu sam nie masz nic przeciwko niestety.

A teraz EOT bo chyba się zbyt bardzo nakręcasz i zrobiliśmy niezły offtop w
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Galilei:

mialem tak, ze mam odpalona jakas gre na fullscreen i ide afk, wracam za 20 minut, siadam i gram dalej i cos nie gra, polowa moich klawiszy w ogole nie ma wplywu na to co robie i tak przez 2 minuty, a potem nagle wyskakuje mi ekran ze trzeba sie zalogowac i w miejscu hasla powpisywane milion znakow, tak jakbym mial zablokowany system ale nie do konca, i to nie raz, tylko za kazdym razem jak odchodzilem, p------e

dwa, ze Plank dzialal jak chcial, odpalalem np firefoxa i robila sie druga ikona sama z siebie, ta pierwsza otwierala nowe instancje firefoxa, a druga byla zlinkowana do aktualnej instancji firefoxa, cuda na
  • Odpowiedz