Wpis z mikrobloga

Ale mnie naszła kmina XD Co by się stało gdybyśmy ciężarną matkę suplementowali LSD co jakiś czas np. co miesiąc - czyli wyszło by łącznie około 9 sesji lub jeszcze częściej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe czy substancja w ogóle przedostałaby się do mózgu dziecka i jeśli tak jakie by miała skutki w jego rozwoju. Bo skoro mózg dopiero rozwijający się dostawał by substancję zaburzającą świadomość to mogło by z tego wyniknąć wiele ciekawych rzeczy, jak na przykład choroba psychiczna XDD nie no, a tak na serio to jest ciekawe bardzo jaki skutek miałby kwas na mózg młodego rozwijającego się dopiero człowieczka.
#lsd #narkotykizawszespoko i w sumie #psychiatria
  • 6
@Dpdp: działa, nawet Hoffman pisze o tym w swojej książce, tylko działa troszkę inaczej na zwierzęta - tak jakby traciły część swoich instynktów.
"Doświadczenia ze zwierzętami ujawniają niewiele na temat zmian mentalnych, powodowanych przez LSD, gdyż efekty psychiczne są ledwie wykrywalne u zwierząt niższego rzędu, a u zwierząt najbardziej rozwiniętych mogą zostać określone jedynie w ograniczonym stopniu. LSD wywołuje skutki przede wszystkim w obszarze wyższych i najwyższych funkcji psychicznych i intelektualnych.
@baklazanix: nie jestem pewien co do prawdziwości tych danych, ale słyszałem, że LSD brane w trakcie ciąży jest bardzo ryzykowne ze względu na to, że może wywołać skurcze macicy, a co za tym idzie - przedwczesny poród. Nie jestem w stanie podać źródła, ale takie info obiło mi się o uszy

edit, za angielską wiki:
Early pharmacological testing by Sandoz in laboratory animals showed that LSD can stimulate uterine contractions, with