Wpis z mikrobloga

To, że ateiści nie znają się na Biblii, historii, argumentacji i ogólnie wszystkim jest powszechnie znane, ale tym razem przebiliście samych siebie. Religii nie można zlikwidować, ze szkoły bo zezwala na nią KONSTYTUCJA! Możecie podetrzeć się swoją petycją bo aby zlikwidować nauczanie religii trzeba by było zmienić konstytucję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.[Konstytucja Rozdział II, art. 53 punkt 4.]

#gimboateizm #gimboateizm #bekazkatoli #bekazateistow #mikromodlitwa #4konserwy #wiara #konstytucja #prawo
P.....5 - To, że ateiści nie znają się na Biblii, historii, argumentacji i ogólnie ws...

źródło: comment_uQEJkLO5clnzekhUi403RmaiO9q8z8W8.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@KiraQueen: 1 Nie ty o tym decydujesz, przestań bawić się pana z wąsami nikt nie zmusza dzieci do religii
2 No tak, rodzice zmuszają dzieci do chodzenia na religię ale do salek przykościelnych nie daliby rady. Jesteście śmieszni, dzięki Bogu wyprowadzam się do ZEA
  • Odpowiedz
@Pol12345 katolicy również nie znają się na Biblii. Mi nie odpowiadaj bo mam to gdzieś ale zastanów się ile osób z Twojego otoczenia Biblię chociaż raz przeczytało? Ty przeczytałeś?
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: Finansowanie religii – nie dotacja, ale wynagrodzenie za pracę
Finansowanie nauczania religii w szkole należy traktować nie jako dotację na rzecz Kościoła
katolickiego (i innych związków wyznaniowych), ale jako jeden z kosztów systemu edukacji,
który - na zasadzie poszanowania prawa do wolności religijnej - gwarantuje tym, którzy sobie
tego życzą, możliwość korzystania ze szkolnej katechizacji. Nauczanie religii w szkołach
odbywa się bowiem „z woli” zainteresowanych obywateli (rodziców, opiekunów prawnych,
pełnoletnich
  • Odpowiedz
@xandra: Kogo obchodzi co sobie życzysz? Ja nie życzę sobie aby aborcja była finansowana a jest. Na też daje na to z MOICH podatków i chce religii w szkole bando hipokrytów. Mamy robić prawo dla 3-6% mniejszości, która wydziera się na wykopie i innych internetowych stron ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pol12345: Mniejszości, a to żeś dowalił. Wierzących praktykujących jest w miastach ok 20%, wierzący to głównie mieszkańcy wsi z wykształceniem podstawowym i zawodowym, pracownicy fizyczni nie inteligencja ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Religii nie można zlikwidować


@Pol12345: Przecież tu nie chodzi o likwidację religii tylko lewaki chcą zrobić skok na tę forsę co na nią idzie. xD
  • Odpowiedz
@Pol12345: Wiara w ziomka co chodzi po wodzie i obiecuje niewidzialne królestwo powinno być zaliczane do chorób psychicznych skoro już mowa o wierze w coś. Czemu nie wierzyć w jednorożce? No tak, przez ponad dwa tysiące lat nikt na to nie wpadł, straszenie karą po śmierci przynosi lepsze dochody xD
  • Odpowiedz
@Pol12345 az 2? Ja raz (na raty) i uważam to za czas stracony.

Swoją drogą czytałeś pewnie ostatnie "interpretacje" (ocenzurowane). Nie wydaje Ci się, że śmiertelnicy nie powinni ingerować w jej treść?
  • Odpowiedz