Wpis z mikrobloga

Uczy sie ktoś javy albo ma komercyjne doświadczenie związane z tym językiem ?
sam od niedawna się bawię i fajnie byłoby mieć kogoś z kim można wymienić się myślami, doświadczeniem

jak już pracujesz/pracowałeś, z jakim zapleczem wiedzy poszedłeś do pierwszej roboty?

*wiem że po 3 miesiecznym bootcampie nie znajde roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#java
#naukaprogramowania
  • 14
@aphen: to dobre pytanie. Wczesniej przed stazem chodzilem do firmy na 4 miesieczne szkolenie raz w tygodniu(for free)i tam byly wlasnie podstawy takie jak: OOP, kolekcje, interfejsy, mapy, enumy, obsluga wyjątków i takie rzeczy. Po tym szkoleniu dostałem ofertę stażu i się potoczyło. Teraz u nich pracuję i sobie chwalę.
@aphen: 11 lat pracuję przy dużym projekcie napisanym w Javie. Głównie go rozwijam na potrzeby klienta (dopisuję funkcjonalności). Startowałem na Juniora znając tylko materiał na certyfikat Java Programmer (nie wiem jak się to teraz w Oracle nazywa). W kazdym razie miałem przerobione porządnie zagdnienia z tego materiału. Bez praktyki jakieś wielkiej i bez znajomości best practices. Nie miałem problemu ze znalezieniem pracy juniora wtedy z taką znajomością języka.
Mogę dodać, że
@warning_sign: Niestety tak wygląda rekrutacja od kuchni. Sprawdzałem po 20 prac z każdej tury. I porównywałem z innymi sprawdzającymi jak u nich to wygląda. Prostego programu nie potrafią napisać. Test ma 4h. Na te 20 osób co sprawdzałem trafiło mi się dwóch chłopaków którzy w komentarzach napisali że nie wiedzą jak coś zrobić (czyli program niekompletny) ale zrobili to co umieją i opisali ładnie to co brakuje (tak jakby ktoś miał
@MrFisherman: NIgdzie nie widziałem żeby gdzieś była testowana Java FX. Co to jest tak na marginesie. Jeśli już to SE albo EE tyle że samej EE się też nie opłaca uczyć. Lepiej powszechnie używane freameworki typu chociażby Spring albo Hibernate. Wystarczy popatrzyć po ofertach na kodera Javy juniora czy regulara i już masz pojecie które frameworki są warte twojego czasu. To raz.

Dwa to przykłądowe zadanie za pomocą którego można sprawdzić
@Gryllen: o kurcze, dzięki za taką obszerną odpowiedź, spróbuje coś takiego kiedyś napisać jak będę na odpowiednim poziomie :) a co do java fx to taka technologia, nowszy odpowiednik starego swinga, tylko tutaj można uzywać też fxml i css'a

Edit: to zadanie co podałeś to lokalnie na jednym stanowisku czy sieciowo też?
@MrFisherman: Lokalnie. Sieciowo byłoby trochę za dużo jak na parę godzin pracy dla juniora moim skromnym zdaniem.

Tak myślałem że FX to jest to co opisałeś. Nigdy nie widziałem nic w tym napisanego. W firmie w której pracuję tylko Angular i NodeJS jeśli chodzi o front end.