Wpis z mikrobloga

@noitakto tego Ci nie powiem, bo nie mam wiedzy na temat sposobu i czestotliwosci badan w konkretnych rejonach. Wiem natomiast, ze udostępniona jest informacja o twardosci wody w konkretnym rejonie (przydawalo mi sie do ustawienia np. Zmywarki). Ze swojego doswiadczenia mowie Ci, ze ja osobiscie z calym gospodarstwem domowym od lat pijemy wode bezposrednio z kranu, lub jak kto woli z dzbanka filtrujacego. Jest dobra i nikomu nigdy nie zaszkodzila :-). Tak
@noitakto sprawdzają ale tylko w minimalnym stopniu czy nie dostaniesz rozwolnienia od bakterii

Pamiętaj że wodociągi nie są w stanie sprawdzić co siedzi w rurach więc w starszych blokach możesz mieć różne syfy przez rury

Jak poszukasz powinieneś znaleźć informacje na temat wody w twoim mieście

U mnie w małym mieście jest na poziomie wody butelkowanej :3
podobno wszędzie można pić, bo Wodociągi to sprawdzają


@noitakto: dla mnie to jest bzdura. Z wodociągów może i wychodzi czysta woda ale to co z Twojego kranu to już niekoniecznie.
Zrób sobie test i zakręć wodę na tydzień jak będziesz gdzieś na święta jechać czy coś. Kiedyś po tygodniu odkręciłem i miałem brązową wodę przez dobrych parę sekund, centrum Wrocławia.
@noitakto: Co człowiek to opinia. Fakty są takie, że woda jest monitorowana cały czas na wyjściu z procesu uzdatniania i w punktach kontrolnych. Krakowska woda ma bardzo dobre parametry, jest zupełnie nieszkodliwa i paradoksalnie nawet zdrowsza, niż ta butelkowana.
Problemem może być jednak infrastruktura, która miejscami może być przestarzała i powodować wtórne zanieczyszczenie - wtedy jednak wyczujesz, że woda jest po prostu niesmaczna. Najgorzej jest jednak przy dużych awariach, gdy