Wpis z mikrobloga

Użytkownik @a665321 w swoim wpisie oznajmił, że każdy jeden plus to jeden grosz, który wyśle jakiejś fundacji charytatywnej.

O! - pomyślałem - no fajna akcja. I plusnąłem.

@a665321 poprosił o wskazanie też fundacji, którym może przelać pieniądze. Wskazałem dość znane fundacje, po czym dostałem pytanie dlaczego one. Odpowiedziałem, a ten coś marudził. Napisałem, że z takim podejściem (bo i propozycje innych podważa) to w sumie może wszystko z góry przekreślić. @a665321 stwierdził, że nie chce by jego pieniądze (w oszałamiającej kwocie zapewne już teraz kilku złotych) zostały #!$%@? na fury dla prezesów, na co stwierdziłem, że nie naszą rolą jest stwierdzanie co wg niego jest przewalaniem pieniędzy. Skoro mu pokazujemy to powinien sam sobie przeanalizować raporty czy inne dostępne źródła czy mu działalność odpowiada, bo to kilka kliknięć. Autor wątku stwierdził, że oczekuje od fundacji rozbudowanych raportów (najlepiej jakby mu tam wpisali co do jednego człowieka z imienia i nazwiska komu pomogli) i jak mi się nie podoba to mam #!$%@?ć na czarną (po czym mnie zablokował bo nie mogę nic tam odpisać).

Wobec czego należy stwierdzić, że to oszołom. Według mnie to klasyczny przykład takich typów społecznie nieprzystosowanych, polegający na doszukiwaniu się wszędzie drugiego dna i obrażaniu się za zwrócenie uwagi.

Tak tylko chciałem wyrazić zażenowanie takim podejściem. Plusa dla wpisu nie cofnąłem.

#pomagajzwykopem #ostrzezenie i w sumie #boldupy

PS. jak widzę jakaś fundacja została uznana za godną zaufania, chwała mu. Zabawne tylko, że jej raport jest tak samo przejrzysty jak innych organizacji (czyli generalnie wskazanie działań fundacji).