Wpis z mikrobloga

@Hannahalla: jeden z tekstów które spokojnie można usłyszeć na szkoleniach i zjazdach ze Scruma... ładnie brzmi i nie sposób się nie zgodzić, ale potem przychodzi rzeczywistość i organizacje adaptują scruma tak powierzchownie, że powiedziałbym że dobry scrum master świetnie prowadzi zespół, rewelacyjny jest w stanie zmienić mindset organizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hannahalla Pracuję w Scrumie od 2 lat i nie mogę powiedzieć dobrego słowa na ten temat, a pracowałem w dwóch różnych firmach w tej metodologii. Spotkania, które nic nie wnoszą, głaskanie się po główce na retro, super dobra robota bulwo, chociaż tak naprawdę nic nie zrobiłeś, demo, które każdy ma gdzieś i taski, które w żaden sposób nie są prawidłowo opisane. No ale możemy się pochwalić że co to nie my w
@Hannahalla: a, nie że się czepiam, bo to pierdoła w sumie i bardziej mówię jako ciekawostkę, ale ostatnio wszyscy dostają jobca, że „automatyzującym” i że nie ma czegoś takiego jak „manualny” ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajne artykuły ostatnio ma ten temat powstały tu i ówdzie, polecam
@Hannahalla: Szamanizm i nic wiecej. Nie napisac, co sie testuje, tylko pisac “pracuje w scrumie”. Korpo odbilo w glowce.

Kazda praca testerska jest bezmyslna, wzgledem designerow i architektow smiech na sali.
@Hannahalla ach... znam to, jak pracowałam w service center MS to takowe akcje miały miejsce. mimo wszystko traktują dorosłych ludzi jak dzieci ( ͡° ʖ̯ ͡°) kiedyś był audyt z MS i kolo mnie pyta "jak można wynieść numer karty kredytowej by nikt nie zauważył" (mieliśmy paper i electronic devices Free office) odpowiedziałam, że można ten numer zapamiętać ... mina high top audit data security managera bezcenna (