Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ojj, chciałabym iść jutro do szkoły, liceum było super (), ale jestem stara dupa (rocznik 93 here)
Ciekawi mnie, czy ktoś z Was też tęskni za czasami liceum, gówniarstwa, pierwszych imprez. Tym okresem życia, gdy wszystko było takie nowe-noce przegadane przy ogniskach, pierwsze miłości/seks, problemy na poziomie „jak przemycić alkohol na studniówkę”.
Trochę złapała mnie nostalgia, ale dla mnie czas liceum był najlepszym okresem w życiu jak dotychczas.
Ciekawią mnie Wasze przemyślenia odnośnie czasów szkolnych, zarówno tych którzy mają je już za sobą, jak i chodzących wciąż do szkoły. Jakie Wy macie zdanie na temat tego okresu życia? Jak go wspominacie? Czy tylko ja tęsknie za byciem 17latką ?
Pozdrawiam wykopki ʕʔ

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie miałam w szkole jakoś źle. W miarę dobre oceny, znajomi itd. Ale najlepszy okres w życiu u mnie się zaczął po studiach jak poszłam do pracy. Cieszę się bardzo, że nie muszę wracać do szkoły i martwić się "co zadane z pszyry w niedziele wieczur".
Byly Kujon: A ja bym nie chcial wrocic do szkoly. W podstawowce jak i w liceum bylem gnebiony przez innych. Bylem po prostu zamknietym w sobie kujonem bez zdolnosci towarzyskich. Przezylem terror fizyczny oraz psychiczny i to zarowno ze strony chlopakow jak i dziewczyn. Zniszczylo mi to psychike i zostawilo traume na lata.
Na szczescie udalo mi sie skonczyc dobre studia i teraz swietnie zarabiam a jak patrze na tych co
@AnonimoweMirkoWyznania: W ogóle wykop to jest takie środowisko gdzie jest jakaś taka specyficzna nadreprezentacja ludzi nie wspominających dobrze czasów szkolnych i jest to symptomatyczne. Możliwe że jest to jakoś skorelowane z faktem, że jest tu też nadreprezentacja przerywów, stulejarzy i programistów. Ale może jest jeszcze coś, a mianowicie wykop może być też głosem pokolenia, w którym ludzie z biednych rodzin w szkole przeżywali katorgi, i w swej łapczywej chęci wyjścia z
@AnonimoweMirkoWyznania: mam to samo, w ostatnią sobotę miałam akurat spotkanie po latach z ludźmi z klasy, i to nasiliło nostalgię (,) jakby ktoś mi zaoferował powrót do tamtych czasów, tylko z tą głową co mam teraz, nie wahałabym się ani sekundy :D
@AnonimoweMirkoWyznania Ten sam rocznik. Ogólnie liceum to jak dotąd 3 #!$%@? lata życia - jeśli chodzi o powiedzmy rozwój emocjonalny to rzekłbym że wręcz zaliczyłem wtedy regres. Ale odpowiadając na pytanie to tak cofnąłbym się mniej więcej na koniec gimnazjum (które było całkiem OK) żeby wybrać inną szkołę średnią.
PS: Tak się teraz zastanawiam i to nie tak że ktoś mi wtedy dokuczał i mam do kogoś żal. Na dobrą sprawę to
@AnonimoweMirkoWyznania: wiek 17 lat uważam za najlepszy okres w swoim życiu - beztroska, niewinność, każdy nie miał kasy (nie licząc bananów ( ͡° ͜ʖ ͡°)), mnóstwo masowych imprez w roku na których 90% osób było rówieśnikami (max 2 lata różnicy), WIELU WIELU WIELU znajomych, wiele naturalnego kontaktu z dziewczynami.

A teraz?