Wpis z mikrobloga

Nigdy nie rozumialem, dlaczego katolicy robia dzieci. Czyz w ten sposob nie ryzykuja tym, ze na cala wiecznosc beda mogly cierpiec w piekle? Ja rozumiem, wierzycie w wolna wole, kazdy jest kowalem wlasnego wiecznego szczescia lub przeklenstwa. Jednak mozecie sami z wlasnej wolnej woli zaprzestac cyklu reprodukcji, warto tak ryzykowac czyims zyciem?
Ladnie to tak zrzucac z siebie odpowiedzialnosc za to, co spotka je na tym i tamtym swiecie?
#katolicyzm #antynatalizm #chrzescijanstwo #dzieci #przemyslenia
e.....a - Nigdy nie rozumialem, dlaczego katolicy robia dzieci. Czyz w ten sposob nie...

źródło: comment_GR6Xqe89fDYYl52BgRKZjNRxA2JpP8Nh.jpg

Pobierz
  • 14
Nigdy nie rozumialem, dlaczego katolicy robia dzieci


@efilista: Niby z logicznego punktu widzenia wszystko się zgadza ale zapomniałeś sprawdzić co jest napisane w Biblii. Bóg tak kazał, dlatego katolicy robią dzieci.
@r4do5: still, nie plodzac skazuja tylko ewentualnie siebie na pieklo, w innym wypadku ich dzieci i dzieci ich dzieci... setki, tysiace nowych byow. Nikt tez nie zabrania im zostac zakonnikami i zakonnicami, bo ich ten nakaz chyba nie dotyczy?
@efilista: co to za cipeuszowe myślenie, że lepiej nie podjąć ryzyka niż podjąć i przegrać?

Jeżeli będę miał dzieci i pójdą do piekła, to znaczy że na to zasługiwały. Taka jest Boża sprawiedliwość: byłeś kutwą to won do piekła, nie będę się rozczulał że skoro to moje dziecko to ma być traktowane specjalnie
@efilista: sorry że tak późno ale scrolluję i wpadło mi to przed oczy :) No więc wg mnie podjąłeś całkowicie błędne założenie, tzn. nikt nie zrzuca jakiejś odpowiedzialności - bo każdy ma swoją odpowiedzialność. Nie możesz też z góry zakładać rezultatu, tzn. nie można winić kogoś za jego potomków. Porównam to do produkcji aut, po co je produkować skoro część z nich zawiedzie i zabije ludzi? No po co?
@suluat: sadzisz, ze wychowanie/otoczenie nie ma wplywu na czyjes zycie?
Jezeli rodzice zaniedbywali ialbo znecali sie wtedy mozna pociagnac ich do odpowiedzialnosci.

Porównam to do produkcji aut, po co je produkować skoro część z nich zawiedzie i zabije ludzi? No po co?

Otoz to, ja jestem przeciwny dalszej prokreacji, z roznych powodow.
@efilista: Tak ma wpływ ale to pytanie które teraz zadajesz nijak się ma do tego z wątku. Reprodukcja nie prowadzi do zrzucenia na kogoś odpowiedzialności życia wiecznego. Ale dziękuję za ten post bo uświadomiłeś mi, że jeżeli Sąd Ostateczny istnieje to zapewne dopuszczalna jest sytuacja gdy społeczeństwo wychowa psychopatę, ten dokona jakichś #!$%@? rzeczy i morderstw itd. i może być niewinny bo to nie jego wina ze tak go ktoś ukształtował.