Wpis z mikrobloga

@TwujKasztan: ale taka jest prawda. Lepiej w jakiś sposób aktywować ludzi do pracy niż zniechęcać, 500+ zaś zniechęca i tworzy rzeszę roszczeniowców którym się wszystko należy bo wykonali serię ruchów frykcyjnych i mają dwójkę czy więcej gówniarzy i według ich samych zasługują na więcej niż człowiek pracujący od młodości.
  • Odpowiedz
@Glupiii: @tankowiec_lotus: po pierwsze jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek rozdawnictwa. Wypada to podkreślić bo zrozumieliście mnie blednie jako osobę przeciwną pomysłowi z obrazka na rzecz pozostania w obecnym systemie 500+.
Po drugie, jeśli chodzi o pobudzenie ludzi do pracy to nic nie działa lepiej jak brak jakichkolwiek świadczeń socjalnych. Przecież niedorzeczne jest odbieranie ludziom pracującym pieniędzy w podatkach tylko po to żeby im je zwrócić. Czy tylko ja widzę, że to jest
  • Odpowiedz
@TwujKasztan: zabierasz wszystkim. Dajesz nielicznym. Tym bardziej potrzebującym i tym którzy są przydatni dla społeczeństwa. To akurat nie jest tak bardzo zły pomysł jak aktualne 500+
  • Odpowiedz
@joyko: jestem przekonany w 100%, że osoba, która wpadła na ten genialny pomysł z obrazka nie ma zielonego pojęcia skąd biorą się pieniądze w budżecie. Jaki sens jest szukanie i upublicznianie takich obrazków? Wiecej byłoby pożytku z obrazka z "Kto zgadza się, że 500+ powinno zostać zlikwidowane udostępnia"
  • Odpowiedz
@joyko: opcja 2 jest tak #!$%@?, że aż mi się smutno robi jeśli chcecie oddawać państwu kasę tylko po to by ją odzyskać w następnym miesiącu pomniejszoną o obsługę systemu.
  • Odpowiedz
@joyko: ja #!$%@?... ()
Jak mnie znajomy zapytał czy głosuje na PO to powiedziałem, że nie. Nazwał mnie pisowcem #!$%@?. Jak powiedziałem, że na pis też nie to powiedział, że jestem lewakiem #!$%@? bo myślał, że chcę na SLD xD
#!$%@? ludzie co jest z Wami nie tak? Przeczytaj moje komentarze pod tym wpisem. Koło #!$%@? mi wisi Twoja czarna lista. Dzbanie.
  • Odpowiedz
@TwujKasztan:
Po pierwsze, całkowicie "rozdawnictwa" i podatków zlikwidować nie można. Mamy XXI wiek, cywilizowaną Europę, nie możemy sobie pozwolić na "uśmiercenie" tysięcy osób, bo są chore, biedne lub głupie.

Po drugie tak łatwo 500+ się nie zlikwiduje. Ostatnio czytałem, że jest wypłacane na coś ok 4mln dzieci. Zakładając, że typowa rodzina 500+ to 4rka dzieci i dwójka rodziców. To daje przynajmniej jakieś 2 mln potencjalnych głosów w najbliższych wyborach. To mniej
  • Odpowiedz
  • 0
@TwujKasztan Tak lepiej rozdawac cyganom i pato-sebixom niż goscia co normalnie pracuja i sa #!$%@? kręgosłupem tego kraju. Co za dzban, sam lecisz na czarna.
  • Odpowiedz