Wpis z mikrobloga

Staram się skonfigurować pipeline w jenkinsie, tak aby po MR budowana była aplikacja, QA i testy, a następnie jeśli wszystko jest ok to jenkins powinien dać plusa przy tym MR. Repozytorium jest na assembli (assembla.com), jest do tego niby plugin i wszystko spoko.

Problem polega na tym, że chciałbym użyć fajnego pluginu do jenkinsa do tworzenia pipeline: Blue Ocean. Jednak w przypadku Blue Ocean nie ma konfiguracji z tym pluginem, który by odpowiednio reagował na MR. Pytanie czy ktoś napotkał taki problem? Moim pomysłem jest jeszcze próba odpalenia Blue Ocean z normalnego joba z jenkinsa, tylko czy to w ogóle się tak da skonfigurować to nie wiem.

#webdev #programowanie #php #jenkins
  • 12
@sarveniusz: olej blueocean i rób normalne pipeline'y/deklaratywne pipeline'y ręcznie. Będziesz miał wszystko dostępne. Blue Ocean jest spoko, ale potrafi ograniczyć na początku właśnie takimi pierdołami.
@plushy w sumie tak sprawdziłem z ciekawości to API assembli jest dosyć spoko opisane, więc plus i komentarz to nie tak dużo czasu. Pytanie czy widzisz jakiś szybki sposób wdrożenia odpalania blue ocean po wywolaniu webhooka z assembli przy utworzeniu MR?